דו"ח קלפרס למחצית הראשונה של 2009: קרן ג'מיני 3 עוברת לייצר תשואה שלילית

גם שאר קרנות ההון סיכון מייצרות ביצועים לא טובים: כרמל ונצ'רס 1 רושמת קיטון בתשואה שלה

גיא גרימלנד
גיא גרימלנד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גיא גרימלנד
גיא גרימלנד

הביצועים של קרנות ההון סיכון הישראליות ממשיכים להיות נמוכים - כך עולה מדו"ח קלפרס, קרן הפנסיה של עובדי מדינת קליפורניה המנהלת מיליארדי דולרים.

קרן ג'מיני 3 משנת 2000, המנוהלת על ידי יוסי סלע ואד מלבסקי, עוברת לאחר מספר לא מבוטל של רבעונים לייצר תשואה שלילית למשקיעים. עד עתה ג'מיני הצליחה להחזיק את הראש מעל פני המים ולהיות הקרן הטובה השנייה בישראל לפי קלפרס, ביחד עם כרמל ונצ'רס 1, שמייצרת תשואה חיובית למשקיעים, גם אם מזערית. בתום המחצית הראשונה של 2009 היא עוברת לייצר תשואה שלילית: מינוס 1.3% - מלבד זאת אין כמעט שינויים לעומת התשואה שרשמו קרנות הון סיכון הישראליות בתום המחצית הראשונה של 2008.

קרן כרמל ונצ'רס 1 ממשיכה להיות הקרן הטובה, אבל רושמת קיטון בתשואה שלה ל-8.6% לעומת 10.7% במחצית הראשונה של 2008.

קרן פיטנגו 3 בניהולם של חמי פרס ורמי קליש, שלאחרונה רשמה שני אקזיטים מצוינים וגרפה כ-80 מיליון דולר כתוצאה ממכירת אופטונול ודיון נטוורקס (מימושים שעדיין לא באים לידי ביטוי בדו"ח הנוכחי של קלפרס), רושמת תשואה שלילית של 10.7% לעומת 9.3% בתקופה המקבילה אשתקד.

קרן יזראל סיד 4 , קרן שסיימה את דרכה, רושמת תשואה שלילית של 14.5% וקרן אייפקס שכבר אינה משקיעה בסטארט אפים רושמת תשואה שלילית של 10.3% מזה שלושה רבעונים. קרן JVP 4 רושמת אף היא תשואה שלילית - 4.1%, בדומה לשני הרבעונים האחרונים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker