אבי דומושביצקי, שותף בקרן ההון סיכון באטרי ונצ'רס, עוזב את הקרן

סקוט טובין ימשיך לנהל את הקרן; גורם: "אפשר שיהיה במשרד רק כוח אחד מוביל, ועם אבי וסקוט זה לא קרה"

גיא גרימלנד
גיא גרימלנד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גיא גרימלנד
גיא גרימלנד

שינויים משמעותיים בקרן ההון סיכון באטרי ונצ'רס. ל-TheMarker נודע כי אבי דומושביצקי, השותף הבכיר שהוביל את המשרד מאז פתיחתו בישראל לפני מספר שנים, עוזב את הקרן. ימשיך להוביל את המשרד סקוט טובין שהגיע לישראל ביחד עם דיויד סוקוליץ במהלך 2008.

באטרי ונצ'רס היא קרן הון סיכון אמריקאית אשר מנהלת נכסים בשווי של 2.9 מיליארד דולר. הקרן משקיעה בישראל במודל הדומה לקרנות הון סיכון זרות אחרות שקיימות כאן - שותף אחד שמייצג את הקרן הזרה בישראל ואחראי על השקעות הון סיכון.

יוני חפץ מלייטספיד, יזהר שי מקיינן פרטנרס ואדם פישר מבסמר הם דוגמאות טובות לכך. המבנה קצת שונה מהמודל של שלוש קרנות ההון סיכון הזרות הבולטות האחרות שפעילות בישראל - סקויה, בנצ'מרק וגריילוק - שלהן קרן יעודית להשקעות בישראל.

לפי חברת המחקר IVC-ONLINE, לאורך השנים באטרי השקיעה בעשר חברות סטארט אפ ישראליות ורשמה שלושה אקזיטים: מכירת קאשיה ל-EMC, מכירת ראדנט לסימנס וההנפקה של וראז נטוורקס. ב-2009 מיעטה לבצע כאן השקעות, בדומה לקרנות הון סיכון אחרות.

באטרי ונצ'רס השתתפה בסבב גיוס הון שני של אנוביט במרץ 2009 ובסבב גיוס הון שלישי של ניאוקלאוס בנובמבר 2009. מלבד זאת, ביצעה הקרן השקעת סיד (Seed) אחת בחברת וייבסק (VibeSec) באוגוסט 2009.

במהלך 2008 הגיע טובין לישראל וכיום הוא אחראי בעיקר על השקעות PE - פרייבט אקוויטי. דומושביצקי היה האחראי על השקעות הון סיכון, ומי שהחליף אותו בתפקידו הוא איציק פרנפס, שהצטרף במהלך אוגוסט האחרון כשותף לקרן באטרי ונצ'רס.

לפני שהפך למשקיע, פרנפס עסק ביזמות וייסד את קאגור נטוורקס. לפני כן, היה פרנפס אחד ממייסדי קלאס דאטה, שנרכשה על ידי סיסקו. טובין, אחד השותפים המנהלים בקרן, עבר מארה"ב כדי לפקח על תוכניות ההתרחבות של הקרן בישראל ובמזרח התיכון בכלל, כולל בטורקיה ובאירופה.

ההיכרות בין דומושביצקי לבאטרי נולדה לאחר שהקרן השקיעה בחברת ראדנט הישראלית, שנוסדה על ידי דומושביצקי. ראדנט נרכשה ב-1997 על ידי סימנס הגרמנית וניו ברידג' הקנדית תמורת 75 מיליון דולר. לימים נרכשה ניו ברידג' על ידי אלקטל, ואחזקותיה בראדנט נמכרו לסימנס.

דומושביצקי המשיך לנהל את החברה, ושמה שונה לסיברידג' כחלק מקבוצת סימנס. בשנת 2000 דומושביצקי הצטרף לקונקורד של מתי קרפ כשותף מנהל, אך הקרן הפסיקה את גיוס הקרן השלישית שלה, בשל היענות דלה של משקיעים. הפסקת גיוס הקרן סימנה למעשה את סוף דרכה של קבוצת קונקורד.

בשנה החולפת נרשמו כמה עזיבות של שותפים מנהלים בקרנות הון סיכון. בין היתר, כרמל סופר עזב את קרן ג'מיני, ויובל בהרב עזב את קרן סקויה - גילי רענן מונה כשותף במקומו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker