חברת הסטארט אפ פרופיטקט השלימה סבב גיוס של 5.5 מיליון דולר

פרופיטקט פיתחה תוכנה המיועדת להגדיל רווחי חברות על ידי מניעת אובדני מלאי מרווח החברה

פז וייסמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פז וייסמן

חברת הסטארט אפ פרופיטקט (Profitect) השלימה סבב גיוס בהיקף 5.5 מיליון דולר בהובלת קרנות הון הסיכון ג'נסיס פרטנרס וסידר. מטרת הגיוס הינה הרחבת הפעילות העסקית של החברה עם רשתות קמעוניות נוספות. החברה צפויה להשתמש בכספי הגיוס כדי לגייס 15 עובדים נוספים, ובכך כמעט ולהכפיל את מצבת כוח האדם בחברה.

פרופיטקט פיתחה תוכנה המיועדת לרשתות קמעונות שמטרתה היא הגדלת רווחיהן על ידי מניעת אובדני מלאי, באמצעות איתור הגורמים לאובדן, ומתן המלצות מיידיות לפתרונם ומניעתם.

דוד אבן-חיים, מנכ"ל וממייסדי החברה אמר: "הפתרון של פרופיטקט נותן מענה לכל סוגי האובדנים, לרבות פחת במלאי, נזקים והשמדות של מוצרים וכן אובדני מרווח - על-ידי ניטור מתמיד של כל גורמי הסיכון". לפי נתוני החברה, רשתות קמעונות סובלות מאובדן של 1%-3% מהמחזור השנתי שלהן. מנגד, הרווח השנתי של הרשתות הינו בשיעורים דומים. לכן צמצום האובדן משפיע מהותית על שורת הרווח של הרשתות.

בין לקוחות פרופיטקט בישראל נמנות רשתות הקמעונות הרבוע הכחול, חנויות Yellow, של פז, חנויות מנטה של דלק וקו-אופ ישראל. לאחרונה זכתה פרופיטקט בפרויקט עם רשת בת של קבוצת Metro הגרמנית, רשת קמעונות המזון הרביעית בגודלה בעולם.

פרופיטקט הוקמה בשנת 2007 בידי דוד אבן-חיים ועומר מתתיהו, המשמש כ-CTO של החברה. שני המייסדים הם יוצאי חברת הייעוץ ההולנדית Global ICTS, שם ניהלו פרויקטים בתחום מניעת אובדנים עבור חברות בינלאומיות רבות, לרבות K-Mart, Rite Aid, Carrefour, Makro, ועוד. את התוכנה של פרופיטקט פיתחו על בסיס הניסיון הרב שצברו במשך למעלה מעשור. עוד ידוע כי החברה ממוקמת בתל אביב ומעסיקה כיום כ-20 עובדים, והעד היום גייסה כ-8.5 מיליון דולר מקרנות הון הסיכון סדר וג'נסיס פרטנרס, כולל סבב הגיוס הנוכחי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker