פראנס טלקום ודויטשה טלקום יאחדו החטיבות הבריטיות ויצרו את מפעילת הסלולר הגדולה בבריטניה

החברה החדשה תחזיק ב-38% מהשוק; וודאפון וטלפוניקה הפסידו בכך במרוץ לרכישת החטיבה הבריטית של טי-מובייל

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

פראנס טלקום ודויטשה טלקום ימזגו את עסקי הסלולר שלהן בבריטניה כדי ליצור את מפעילת הסלולר הגדולה בבריטניה, עם 38% מהשוק - כך דיווחו החברות. החטיבה הבריטית של טי מובייל מחזיקה ב-16.6 מיליון מנויים, אך משתרכת מאחוריהן בשוק הסלולר בבריטניה.

שתי החברות הודיעו כי יחתמו על העסקה בחודש אוקטובר. למיזם המשותף צפויות להיות הכנסות שנתיות בשווי 9.4 מיליארד יורו (13.5 מיליארד דולר, ולהביא לחיסכון של 4 מיליארד יורו בהוצאות שתי החברות על אחזקה שוטפת של רשתות הטלקום, שיווק ואדמיניסטרציה. למיזם המשותף יהיו 28.4 מיליון מנויים.

העסקה לאיחוד חטיבת הסלולר הבריטית של פראנס טלקום עם זו של דויטשה טלקום היא המהלך הגדול הראשון של החברה הצרפתית לאחר שנסוגה בה מהצעת רכש בשווי 34 מיליארד דולר לחברת טליה סונרה השוודית, בעקבות חילוקי דעות בנוגע למחיר העסקה.

מיזם הסלולר המשותף של פראנס טלקום ודויטשה טלקום ידיח מהבכורה את חברת הסלולר O2, שבבעלות ענקית הטלקום הספרדית טלפוניקה.

אתמול דווח כי חברות הסלולר טלפוניקה הספרדית וודאפון הבריטית הובילו במירוץ לרכישת החטיבה הבריטית של טי-מובייל, בבעלות דויטשה טלקום. וודאפון וטלפוניקה הגישו הצעות רכש לחטיבה הבריטית של טי מוביל, בבעלות דויטשה טלקום, בגובה 4 מיליארד ליש"ט (6.6 מיליארד דולר), כך דיווח העיתון "פייננשל טיימס".

חברות הטלקום ברחבי העולם מעוניינות בקיצוץ הוצאותיהן, לאחר שהצרכנים הוציאו פחות בעקבות ההאטה הכלכלית העולמית. וודאפון, דויטשה טלקום, רויאל KPN ומוביסטאר הודיעו כי המיתון שחק את רווחיהן, לאחר שהלקוחות הפרטיים והעסקיים הקטינו את השימוש בטלפון הסלולרי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker