באזמטריקס-נילסן עוברת להודו; כ-60 עובדים יפוטרו

מנכ"ל נילסן: "בישראל לא הייתה מספיק מסה קריטית של פיתוח בהשוואה ליתר העולם"

פז וייסמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת נילסן העולמית החליטה להפסיק את הפעילות של יחידת באזמטריקס בישראל, ולהעתיק אותה להודו. עקב המהלך כ-60 עובדי מרכז הפיתוח יפוטרו. באזמטריקס, אשר נרכשה בידי נילסן בסכום של למעלה מ-100 מיליון דולר בשנת 2007, עוסקת במדידת וניתוח התנהגות צרכנים באינטרנט, ונרכשה על ידי נילסן לפני כשנתיים.

באזמטריקס עוסקת בפיתוח תוכנות למעקב אחר שיחות גולשים בפורומים וקהילות באינטרנט, כמו גם באתרי רשתות חברתיות כמו פייסבוק וטוויטר. נילסן העולמית עוסקת בתחום המחקר, המידע וניתוח השווקים. היא נמצאת בבעלות פרטית, מעסיקה יותר מ-42 אלף עובדים ופעילה ביותר מ-100 מדינות. משרדי החברה הראשיים נמצאים בהולנד ובניו יורק. נילסן העולמית מפעילה בנוסף לבאזמטריקס יחידה נפרדת בישראל כחברה בת, שעוסקת במדידת היקפי הפעילות והמכירות בשווקים השונים, בראשן רשתות השיווק הקמעוניות.

רן דותן, מנכ"ל נילסן ישראל אומר ל-TheMarker: "הליך הפיטורים קורה היות וניסלן עוברת קונסולידציה בהרבה תחומים במיוחד בכל הקשור בפיתוח ותפעול. הליך זה החל לפני כשנתיים, כחלק מתוכנית לפישוט תהליכים ומימוש יתרונות לגודל. כיום קל יותר להעביר ידע ממקום למקום וזה מאפשר לחברה למנף את הדברים הטובים ממדינה למדינה ולא פחות חשוב למקד את התקציבי הפיתוח המוצרים הטובים.

"בישראל לא היתה מספיק מסה קריטית של פיתוח בהשוואה ליתר העולם ולכן החליטו למקד את המשאבים בהודו, בכדי למצאת את היתרונות לגודל. במקרה הזה, לא פחות חשוב מצמצום העלויות כמו שיתוף הפעולה האסטרטגי עם TCS ההודית. זה מאוד מצער בתור ישראלי, אולם לחברה גלובאלית יש מחויבות לבעלי המניות שלה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker