מייסד קרן ג'מיני: "אם קרנות הון הסיכון היו משקיעות בטבע, החברה היתה נמכרת לאחר פיתוח הקופקסון"

אד מלבסקי: "אילו דב מורן לא היה מוכר את אם-סיסטמס לסנדיסק היום הוא היה יכול לרכוש את סנדיסק"

פז וייסמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פז וייסמן

אד מלבסקי, מייסד קרן ג'מיני, אחד מאבות תעשיית הון הסיכון הישראלית, מודה כי במידה מסוימת קרנות הון הסיכון עשו עוול לתעשיית ההייטק הישראלית בכך שגרמו לכך שהתעשייה לא הצמיחה חברות הייטק גדולות, למרות שהייתה לה ההזדמנות לעושת זאת. מלבסקי אמר זאת בכנס פורום היזמות MIT, של אוניברסיטת תל אביב.

אולם לא רק קרנות הון הסיכון אשמות באי יכולתה של תעשיית ההייטק לקום ולעבור מאוסף של חברות קטנות למספר חברות גדול. אחת הבעיות של התעשיה הישראלית לטענתו של מלבסקי כי בעיית המימון. לדוגמא אין בישראל גופים היכולים לתמוך בחברות בכל הקשור לצמיחה למעבר לחברה רב לאומית גדולה. מלבסקי: "לעיתים החברות הישראליות מעדיפות להימכר ולא להילחם על שלהם, אולם יחד עם זאת החברות הישראליות כן יכולות לגייס את הכסף הנדרש מחו"ל, לדוגמא כמו שמלאנוקס עשתה. כמו כן החברות הישראליות יכולות לרכוש אחת את השניה ולנסות לבנות משהו הגדול יותר. אילו דב מורן לא היה מוכר את אם-סיסטמס לסנדיסק היום הוא היה יכול לרכוש את סנדיסק".

לגבי הטענה כי אין בישראל את האנשים עם הנסיון בניהול רב לאומי אומר מלבסקי כי כל מיומנות יכולה להלמד, בין אם באקדמיה או דרך הפרקטיקה. אולם לדבריו הכי חשוב עבור יזמים הוא למצוא מנטור או מורה דרך מנוסה שיהיה האדם עימו הם יוכלו להתייעץ ברגעים הקשים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker