מכרז הרדיו הדיגיטלי יוצא לדרך; בעלי תשתית קיימת וביניהם בזק וחברות הסלולר לא יוכלו להתחרות

במכרז תיבחר החברה שתפרוס תשתית אנטנות ארצית

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיתי זיו

ועדת מכרזים משותפת של משרד האוצר והתקשורת סיימה את דיוניה ובתוך שבועיים יתפרסם המכרז על הרדיו הדיגיטלי בישראל. בעוד כשנתיים צפויים אזרחי ישראל להנות משידורי רדיו בקליטה מלאה ובאיכות צליל גבוהה בכל מקום בארץ.

בעלי תשתית קיימת וביניהם חברת בזק וחברות הסלולר לא יוכלו להתמודד במכרז. תנאי הסף להתמודדות במכרז יהיה הוכחה של יכולת טכנית לבצע את הפריסה ובשלב השני של המכרז יזכה המתחרה שיציע את המחיר הנמוך ביותר שהוא עתיד לגבות מכל תחנת רדיו שתשדר דרכו.

הזוכה במכרז יקבל זיכיון מיוחד מהממשלה ויצטרך להתחייב להקמת הרשת, שכוללת כמה עשרות אנטנות בודדות, בטווח זמן של עד שנתיים.

בשלב השלישי תפרסם הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו מכרז ל-15 תחנות רדיו שיהיו מעוניינות לשדר באופן דיגיטלי דרך בעל התשתית הזוכה, כאשר תחנות רדיו אזורי קיימות לא יקבלו שום יתרון על פני תחנות חדשות שירצו להתחרות.

מלבד 15 התחנות הללו ישודרו ברדיו הדיגיטלי ארבע תחנות מקול ישראל וכן שתי התחנות של צה"ל. התחנות החדשות שיתמודדו במכרז יצטרכו להציג תוכנית עסקית ומודל עסקי יציב מבוסס פרסומות.

מאוחר יותר, ובהתאם להצלחת הרדיו, ייתכנו מכרזים נוספים להכנסת תחנות נוספות, כאשר מבחינה טכנית תשתית רדיו הדיגיטלי תוכל לשדר 50 תחנות. בעתיד היותר רחוק ניתן יהיה לשדרג את תשתית הרדיו הדיגיטלי בעלות לא גדולה כך שהיא תוכל גם להעביר שידורי טלוויזיה (טכנולוגיה שנקראת DAB+) למכשירי סלולר.

שידורים כאלה קיימים כבר בקוריאה. מקלט רדיו דיגיטלי לרכב או לבית יעלה סביב 150 דולר, מחיר שצפוי לרדת עם התפשטות הטכנולוגיה. המכרז שיתפרסם יוצא באיחור של כמעט שנתיים, כאשר הוא היה אמור להתפרסם כבר במאי 2006.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker