נטוויז'ן עותרת נגד משרד התקשורת: מבקשת לא לאפשר לאינטרנט זהב להשתמש בשתי קידומות בחיוג לחו"ל

המשרד אישר לאינטרנט זהב לאפשר שתי קידומות לשיחות לחו"ל בעוד חברת נטוויז'ן-ברק יכולה להשתמש רק בקידומת אחת

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת נטוויז’ן-ברק עתרה ביום חמישי האחרון לבג"ץ כנגד משרד התקשורת וחברת אינטרנט זהב בדרישה לא להתיר לאינטרנט זהב לאפשר ללקוחותיה חיוג לחו"ל באמצעות שתי קידומות שונות.

כזכור, נוצרה חברת אינטרנט זהב ממיזוג של חברת 012 קווי זהב ו-015 סמייל. כעת, שתי הקידומות משמשות את החברה כקידומות חיוג לחו"ל למשך כשנה נוספת. חברת נטוויז'ן-ברק נוצרה גם היא ממיזוג שתי חברות. בהתאם לרישיון שהוענק בתחילת 2007 למיזוג, אוחדו בשבועות האחרונים הקידומות 017, ששירתה את נטוויז'ן, ו-013 ששירתה את ברק, וכעת פעילה רק הקידומת 013.

כעת עתרה חברת נטוויז'ן-ברק בדרישה להורות על ביטול החלטת משרד התקשורת להאריך לאינטרנט זהב את תקופת המעבר, בה היא תהיה יכולה להשתמש בשתי הקידומות.

בנטוויז'ן טוענים כי "החלטה זו פוגעת בחופש התחרות ובזכות לשוויון ומסבה לחברה נזקים כבדים. ההחלטה יוצרת, הלכה למעשה, חלוקת שוק חדשה בשוק השיחות הבינלאומיות. ההחלטה נתקבלה מבלי לשמוע את עמדת החברה ומכאן שיש להורות על ביטולה".

בלשון העתירה עולה גם טענה נגד שקיפות המהלך במשרד התקשורת: "משרד התקשורת היה חייב להעניק לעותרות אפשרות ראויה להציג את עמדתן ולשטוח את טענותיהן בטרם יקבל את החלטתו. זאת במיוחד לנוכח העובדה שמלכתחילה כרך משרד התקשורת את החלטותיו בעניין שני המיזוגים זו בזו. ואולם, לא זו בלבד שלעותרות לא ניתנה הזדמנות לעשות כן, אלא שמשרד התקשורת אף הסתיר מהן את עצם הגשת הבקשה ומתן ההחלטה".

מלבד הפנייה של נטוויז'ן-ברק לבית המשפט, פנתה גם חברת בזק בינלאומי בעניין למשרד התקשורת במכתב תלונה. ל-TheMarker מסרה בזק בינלאומי כי "מדובר בהחלטה תמוהה המעניקה יתרון תחרותי בלתי הוגן שאין כל סיבה סבירה להענקתו לאינטרנט זהב".

מחברת אינטרנט זהב נמסר בתגובה: "012 פועלת על פי הנחיות משרד התקשורת, אשר אישר לה הארכה נוספת של שנה לשימוש בקידומת 015".

ממשרד התקשורת נמסר בתגובה: "נגיב לעתירה כנהוג".

עתירת נטוויז'ן הוגשה באמצעות עורכי הדין ד"ר גיל אוריון, יורם בונן וברק גליקמן ממשרד פישר בכר חן וול אוריון ושות'.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker