איך ממשיכים למשוך קוני בתים ללא הנחות?

בחברות הנדל"ן לא הגיעו למסקנה מוסכמת לגבי השאלה אם כדאי לתת הנחות לקונים ■ מספר המבצעים ירד השנה בכשליש השנה, אך עדיין חברות רבות מציעות הנחות, מטבחים משודרגים או מכשירי חשמל

רנית נחום-הלוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רנית נחום-הלוי

>> בין 20 ל-100 אלף שקל: זה גובה ההנחות שקבלנים מתכננים לתת לרוכשי דירות בחגים, נוסף להטבות כמו מטבחים משודרגים, סבסודי שכר דירה ועוד. עם זאת, בחברות הנדל"ן עדיין לא הגיעו למסקנה סופית לגבי כדאיות עריכת מבצעים מיוחדים לחגים, וכדאיות המבצעים בכלל, והדעות בנושא משתנות מחברה לחברה.

מבחינת היזמים, עונת החגים היא הזדמנות טובה לקדם פרויקטים ולהעלותם למודעות הציבור, תוך ניצול החופשות, הן של ההורים הן של הילדים. רוכשי הדירות הפוטנציאליים יכולים להיתקל באתר נופש חדש: משרדי המכירות.

חברת שיכון ובינוי, המשווקת פרויקטים של עד 1,000 יחידות דיור, מתכוונת למשוך אליה את כל המשפחה. "בתקופת חול המועד נקיים הפנינג ענק בכל הפרויקטים, שיכלול ספארי חיות, אומגה, טיפוס קירות ומופע אורקולי", מסבירה דורית סדן, סמנכ"ל שיווק שיכון ובינוי יזמות נדל"ן. "המטרה היא להפוך את עסקת הרכישה לחוויה לכל המשפחה".

האם אלה החגים או שמא זו עליית המחירים, שהופכים את תקופת החגים לחגיגה נדל"נית? "בשנתיים האחרונות אנו מבחינים במגמת התעוררות של זוגות צעירים שמחפשים דירה דווקא בימי החגים", מסביר סמנכ"ל השיווק של קבוצת חנן מור, דני דניאל, המתכנן גם הוא הפנינג יצירתי שכולל תקליטן, מופעי סטנד-אפ, ומיצגים אורקוליים.

קנה דירה - קבל מזגן

עם הזמן, רוב המבצעים איבדו מהאפקט שלהם על הצרכן: "קנה דירה - קבל מזגן", כבר לא עובד על אף אחד, בעיקר לא בשוק שהמחירים בו המריאו ב-10% בחצי השנה האחרונה. "הרבה מבצעים נשחקו ומיצו את עצמם, ובתקופה של עליית מחירים מה שיעבוד על הציבור הם הנחות ומבצעים מוגדרים, ולא הנחה במימון או פריסת משכנתא. אם זה אחוז אחד יותר או פחות, הצרכן מתקשה לתמחר ולדעת כמה באמת הוא משלם", מסביר רוני כהן מאלדר.

ואכן, חברות רבות מציעות הנחות של עד 100 אלף שקל ברכישת דירה. חברת אלמוג כ.ד.א.י של איציק אמסלם תציע לרוכשי דירות בפרויקט יאנג בבאר יעקב הנחות שונות: רוכשי דירות ארבעה חדרים ב-960 אלף שקל ייהנו מהנחה של 20 אלף שקל. רוכשי פנטהאוזים ב-1.5 מיליון שקל ייהנו מהנחה מפליגה של 50 אלף שקל.

גם חברת גינדי החזקות מציעה מבצע עד אחרי סוכות שישפיע על כיסו של הצרכן. בפרויקט "גינדי Prime" שבקרית השרון בנתניה, תעניק החברה הנחה של 110 אלף שקל לרוכשי פנטהאוזים. בפרויקט "גינדי Hills" ברמת גן המתחדשת תציע החברה לרוכשי דירות תנאי מימון ייחודיים בסך של 80 אלף שקל, כאשר החברה תממן שכר דירה של 600-900 דולר לחודש עד קבלת המפתחות לדירה.

חברת "גב ים" מקבוצת נכסים ובניין תסבסד הלוואות של עד 500 אלף שקל לרוכשי דירות בבניין ברקת במתחם "גרין" בשכונת נוה-גנים בקרית מוצקין. ההלוואה תינתן בריבית של 1.9% למשך 15 שנה. חברת חיש נופי ישראל בבעלות נוף ציון, המשווקת את פרויקט "נוף ציון" בשכונת ארמון הנציב בירושלים, תעניק הנחה של 80-100 אלף שקל לרכישת דירה.

"בלי קשר למצב של פריחה או האטה כלכלית במשק, אנו מאמינים שיש לתת מבצע או הטבה שיגרמו ללקוח להיכנס לעסקה", אומר עו"ד שרון מומן, סמנכ"ל שיווק בגינדי החזקות. "מי שמסתפק במכירת שלוש דירות בחודש, יכול להיות שהוא לא צריך לעשות מבצעים. אבל גינדי מעוניינת למכור יותר, ותקופת החגים היא תקופה טובה מכיוון שלאנשים יש יותר זמן להגיע למשרדי המכירות".

עמוס דבוש, מנהל השיווק של חברת י.ח. דימרי, סבור כי שיווק באמצעות מבצעים הוא יותר בזבוז משאבים מאשר הכנסה כספית. "המשפחות באמת יוצאות לראות פרויקטים, אבל מדובר בסיורים בלבד. לא צפויות רכישות, הכל בעירבון מוגבל. במקרים רבים המבצעים מורידים את הרמה של הפרויקט, ולא מועילים לו. החברות משקיעות במודעות פרסום, בימי הפנינג, כל זה יכול להסתכם בעשרות אלפי שקלים ליום, ואף למעלה מזה. בשורה התחתונה, ספק אם בזכות המבצעים באמת סוגרים עסקות".

"פרויקט מבוקש לא יציע מבצע", אומר היזם חנוך קס. "למעט אם הפרויקט תלוי בתושבי חוץ שמגיעים בחגים. החגים מעניקים מקפצה, סיבה טובה לקדם את הפרויקט. מבצע ללא חג מראה על חולשה".

"לפעמים מבצע יכול לשדר בעיה או חולשה בפרויקט, אך זה תלוי בטיב המבצע", מסביר דניאל מקבוצת חנן מור. "החלטנו להגביר את המכירות בפרויקט 'דירה במושב' בתלמי מנשה באמצעות מתן מטבח יוקרתי. בתפישה שלנו לא נוריד מחירים".

"בסופו של דבר, זאת לא שאלה של כמה מכירות התבצעו, אלא של עד כמה החברה חילחלה למודעות הציבור", אומרת רחלי בריזל, מנהלת השיווק של חברת נווה גד מקבוצת נכסים ובניין IDB. בכוונת החברה להעניק הטבות של עד 100 אלף שקל כסבסוד משכנתא או חבילת ריהוט, מוצרי חשמל, והנחה בשכר טרחת עורך דין. "אנשים אוהבים להרגיש שיוצא להם ערך מוסף. אנחנו מעניקים את התחושה הזו", אומרת בריזל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום