סימנטק: ישראל מדורגת במקום החמישי בעולם בפעילות זדונית באינטרנט במחצית השנייה של 2007

לעומת המחצית הראשונה של 2007, שדורגה במקום השני

מעיין כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ישראל מדורגת במקום החמישי בעולם בפעילות זדונית באינטרנט (יחסית למספר משתמשי פס רחב) עם 6% לעומת הדו"ח הקודם למחצית הראשונה של 2007, אז היתה מדורגת במקום השני עם 8%. כך עולה מדו"ח איומי אבטחת האינטרנט של חברת סימנטק למחצית השנייה של 2007.

מהדו"ח עולה, כי במקום הראשון בעולם מדורגת פרו עם 9% ובמקום השני ארה"ב. באזור EMEA (אירופה, המזרח התיכון ואפריקה), ישראל מדורגת במקום השלישי בפעילות זדונית באינטרנט יחסית למשתמשי פס רחב עם 8% לעומת הדו"ח הקודם בו דורגה במקום הראשון עם 13%.

עוד עולה, כי 80% מיעדי תקיפות הפישינג (התחזות של אתר כוזב לאתר לגיטימי על מנת להונות אנשים ולגנוב מהם מידע אישי או כסף) במהלך תקופת המחקר היו במגזר הפיננסי. בנוסף נמצא כי התוקפים ממנפים "כלכלה מחתרתית" המתבטאת בקנייה, מכירה וסחר במידע גנוב. כך למשל מידע על כרטיסי אשראי היווה 13% מכל הסחורות שפורסמו - ירידה מ-22% בתקופה הקודמת, ונמכר במחיר של 40 סנט לכרטיס. המחיר נקבע על ידי גורמים כמו מיקום הבנק המנפיק - כרטיסי אשראי מהאיחוד האירופי עולים יותר מאשר כרטיסים אמריקאים.

נתוני חשבונות בנק הפכו לפריט הזוכה לפרסום הרב ביותר, מהווים 22% מכל הסחורות ונמכרים במחיר של 10 דולר לפרטי חשבון. מהדו"ח עולה, כי במחיר של דולר אחד ניתן לרכוש זהות מלאה. עוד מציין הדו"ח כי 60% מהזהויות שנחשפו מקורם באתרים מהמגזר הממשלתי - גידול של 12% לעומת תקופת הדיווח הקודמת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker