רוני יצחקי שרכש 2 מיליון דונם חיטה ברוסיה לפני 3 שנים - מנפיק הפעילות ב-750 מ' ד'

נסיקת מחירי החיטה והתבואות בעולם הזניקה את העסקים של רוני יצחקי ■ אחרי שמחירי החיטה הכפילו את עצמם בשנתיים האחרונות, ולמרות מצב הרוח הקודר בבורסות בעולם, עומל יצחקי על הנפקת עסקי התבואות ברוסיה

שרית מנחם כרמי
שרית מנחם כרמי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרית מנחם כרמי
שרית מנחם כרמי

מאת שרית מנחם ומיכאל רוכוורגר

רוני יצחקי, אחד מאנשי העסקים החשאיים בישראל, נכנס לעסקי התבואות ברוסיה בזמן. לפני כשלוש שנים הוא רכש כ-2 מיליון דונם של שטחי זריעה של חיטה בדרום מערב רוסיה על הגבול עם אוקראינה.

היקפי הפעילות אינם ידועים, אך נסיקת מחירי החיטה והתבואות בעולם הזניקה את העסקים של יצחקי. אחרי שמחירי החיטה הכפילו את עצמם בשנתיים האחרונות, ולמרות מצב הרוח הקודר בבורסות בעולם, עומל יצחקי על הנפקת עסקי התבואות ברוסיה - כך נודע ל-TheMarker.

גיוס ההון יתבצע בבורסה הרוסית במוסקווה לפי שווי מוערך של 750 מיליון דולר. מי שמוביל את ההנפקה הוא בנק ההשקעות מריל לינץ' והיא תושלם בחודשים הקרובים.

יצחקי, העומד בראש קבוצת יצחקי, נחשב אחד היזמים הגדולים בישראל ומקפיד לשמור מרחק מהתקשורת. הוא בן למשפחה עתירת קרקעות מבאר יעקב, וצאצא של יעקב יצחקי, שעל שמו נקרא היישוב. את הונו האישי השיג מיזמות עסקית, בעיקר בתחום הנדל"ן. אנשי עסקים מקומיים מעריכים את הונו האישי הנזיל של יצחקי במיליארדי שקלים. היקף הנכסים שלו נאמד ב-300 מיליון דולר.

רוב עסקי הקבוצה בעולם הם פרטיים, ולכן אין נתונים מדויקים על היקפי פעילותה. בין הפרויקטים שבהם מחזיקה הקבוצה מצויים קניון דיזיין סנטר ושכונת צמרות בהרצליה.

הפלטפורמה הציבורית של יצחקי בישראל בענף זה היא חברת המסחר במספוא ובחיטה רודמקו (84%), שנסחרת באחד העם לפי שווי שוק של 48 מיליון שקל.

אחד האנשים הקרובים ליצחקי הוא איש העסקים שמעון ויינטרוב. ויינטרוב היה שותפו של יצחקי בהשקעה המוצלחת ב-QXL, חברה המפעילה אתר של מכירות פומביות באינטרנט. השניים עשו הון מהגאות בחברות ההימורים באינטרנט. בתחילת השנה נמכרה QXL לחברת נאספרס תמורת 1.9 מיליארד דולר - מה ששיקף לבעלי המניות רווח יותר מ-1,000% על השקעתם בתוך שנתיים.

קבוצת יצחקי בחרה שלא להגיב על הידיעה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker