איזו מסגרת דיגיטלית לשים בסלון?

מסגרת של תמונה היא מוצר שמצוי בסביבתנו הקרובה וחשוף לעינינו, ולכן יש חשיבות מכרעת לעיצוב המסגרת ■ התמונה המשפחתית פינתה את מקומה למסגרת תמונות דיגיטליות המאפשרת להתבונן ברצף תצלומים היישר מהמחשב ■ בדקנו ארבע מסגרות המצויות בשוק וצירפנו המלצות לקנייה מוצלחת

בר חיון
בר חיון

מאת בר חיון ושמוליק שוסטר

קודאק משתלמת

מסגרת של תמונה היא מוצר שמצוי בסביבתנו הקרובה וחשוף לעינינו, ולכן יש חשיבות מכרעת לעיצוב המסגרת. בקודאק בחרו לצבוע את המסגרת בצבע שחור מבריק וסולידי, שעושה את העבודה על הצד הטוב ביותר. הם הגדילו לעשות כאשר צירפו למסגרת סט מתלים המאפשר לתלות ולמקם אותה בכל מקום ולא רק להציבה על השולחן.

בשל הפורמט הקולנועי הרחב של המסגרת, רוב התמונות יעברו התאמה שתגרור חיתוך קטן של חלקן העליון והתחתון של התמונה או, לחלופין, הצבת פסים שחורים בצדיה. אלא שגם אם סמסונג ופיליפס מנצחות את קודאק בנקודות ספורות ברזולוציה, הקודאק מציגה את התמונות באופן המרשים ביותר. המסגרת של קודאק מצוידת באפשרות חיבור לרשת אלחוטית (WiFi), מה שיאפשר לכם לעדכן מביתכם את התמונות החדשות של הנכדים שנמצאות שבבית הסבים. ואם כבר הזכרנו את הסבים, סיבה נוספת לבחירתה של קודאק במקום הראשון היא פשטות ההפעלה שלה, שכן היא מאפשרת להיעזר בשלט רחוק בעת הפעלתה וכיוונונה במקום להתמודד עם תפריטים.

שורה תחתונה: מבחינת הרזולוציה - הקריטריון החשוב ביותר במסגרות דיגיטליות - קודאק טובה מעט פחות ממתחרותיה, אך אם משקללים גם את שאר תכונותיה, כולל מחירה הנוח, קודאק היא הקנייה הטובה ביותר.

ציון

9.4

999 שקל

פיליפס איכותית

<< עיצוב המסגרת של פיליפס אמנם לא משתווה לזה של קודאק, אך מהנדסיה עשו צעד חכם כשאפשרו להחליף את הפאנל הקדמי שמוצמד למסך באמצעות מגנט, בפנלים בגימורים בשלל צבעים - כך שהמסגרת יכולה להיות מותאמת לכל עיצוב קיים.

חייבים לציין - איכות המסך של פיליפס מדהימה: הבהירות והצבעים כה טבעיים, עד כי קשה להבחין שמדובר בתמונה דיגיטלית ולא בתצלום של ממש. יתרון נוסף הוא בפורמט התצוגה התואם את הפורמטים הפופולריים של המצלמות (4:3 המשמש את מרבית המצלמות הקומפקטיות ו-3:2 המשמש לרוב מצלמות מקצועיות יותר).

כמו בכל המסגרות הדיגיטליות, גם המסך של פיליפס מאפשר סיבוב של התמונות בזוויות שונות, אך בפיליפס החידוש הוא בכך שהמסך כולל חיישן שהופך את התמונה בהתאם לתנוחת המסגרת. פונקציה נוחה נוספת היא הפעלת המסגרת באמצעות סוללה פנימית נטענת, מה שמאפשר להטעין את המסגרת בתמונות ללא צורך לנתקה מהחשמל. אלא שלמרות הפונקציות הנחמדות, הפעלת המסגרת מעט מסורבלת, ומצריכה שיטוט בתפריטים.

שורה תחתונה: איכות המסך מדהימה, אך חשוב לזכור שהמסגרת קטנה יותר בגודלה מזו של קודאק - וגם תג המחיר גבוה יחסית.

ציון

8.6

1,199 שקל

סמסונג ממותגת

>> בהתחשב בכך שהמסגרת הדיגיטלית היא אחרי הכל מוצר אסטטי לבית, חבל שסמסונג לא ויתרו על האגו ונמנעו מלעטר את קידמת המסגרת בשם החברה. מבחינת הרזולוציה, התמונה היא איכותית מאוד ונמצאת במקום טוב בין קודאק לפיליפס. אמנם הרוזולוציה של סמסונג גבוהה יותר מפיליפס, אך היא מפסידה לה על חודה של עשירית הנקודה, מאחר שאיכות התצוגה של הפיליפס היא פשוט יוצאת מהכלל. בדומה לפיליפס, גם מסך הסמסונג מתמודד בקלות וללא עיוותים עם הפורמטים הפופולריים, וגם אצלה ניתן לסובב את המסגרת ועמה גם את התמונה.

הסמסונג אף מצוידת בחיבורים אפקטיוויים כגון אפשרות לחיבור לדיסק און קי, תוך הצגת התמונות והסרטים השמורים בו וחיבור לרשת אלחוטית (WiFi), בדומה לקודאק. אך למרות החיבורים והנוחות, חבל שבדומה לפיליפס, השימוש בסמסונג מצריך שיטוט בתפריטים רבים בניסיון לתפעל את הפונקציות השונות.

שורה תחתונה: הרזולוציה טובה והתמונה מופיעה על מסך גדול יחסית, עם אפשרויות מתקדמות של חיבורים. עם זאת, תג המחיר גבוה יחסית לתמורה, ושם החברה על קדמת המסגרת פוגע בעיצוב.

ציון

8.4

1,149 שקל

יס טובה - אך רק ממרחק

>> העיצוב האלגנטי של המסגרת של יס כה מסוגנן ומרענן, עד כי סביר להניח שלא הייתם מנחשים שמדובר במותג סיני עלום שם. נתון חשוב נוסף שתורם לכדאיותו של המוצר הוא עלותו: מחירה של יס הוא מחצית המחיר של המסגרות האחרות, ומדובר, בכל זאת, במסגרת טובה ואמינה למדי. כמו כן, אמנם רזולוציית המסך נמוכה יחסית למותגים המוכרים והיקרים, אך כאשר מרחק הצפייה עולה על מטר - הדבר כבר כמעט שאינו מפריע. בנוסף, מפתיעה לטובה נוחות השימוש של מוצר זה: הוא מצויד בשלט בסיסי ובחיבור לדיסק און קי ומותאם להציג תמונות וסרטים ישירות דרכו. בנוסף, ניתן להציב או לתלות אותו בכל זווית ומקום.

כמו כן, המסגרת של יס אימצה את הפורמט הקולנועי הרחב (16:9) ובדומה לקודאק, יש לבצע התאמה של רוב התמונות ליחס התצוגה שלו. בנוסף, חבל שבדומה לסמסונג, שם החברה מוטבע בחזית המסגרת ופוגם באסטטיות.

שורה תחתונה: אם אינכם מתכוונים להציב את המסגרת על השולחן קרוב לעיניכם, מוצר זה עשוי להיות מספק.

ציון

7.4

499 שקל

כיצד התבצעה הבדיקה?

>> דירוג המסגרות הדיגיטליות נעשה באמצעות פנייה לשלוש יבואניות שסיפקו דוגמאות של המסגרות השולחניות המובילות בגודל 7-8 אינץ' (סמסונג, קודאק ופיליפס). כמו כן, בחנו מותג עלום שם - מסגרת של חברת יס מתוצרת סין - שמחירו חצי מהמחיר של המותגים המוכרים, וזאת כדי לבדוק האם באמת משתלם להשקיע כ-1,000 שקל במוצר מחברה מוכרת.

את המסגרת של יס קיבלנו לבדיקה באדיבות אופיס דיפו, המשווקת גם מסגרות ממותגים בעלי שם. הסוקר דירג את ארבע המסגרות בהתאם לפרמטרים הבאים: איכות וגודל המסך, נוחות השימוש, מגוון החיבורים, מראה המסגרת ואפשרויות תלייתה.

כך תרכשו מסגרת דיגיטלית

>> גודל המסך ואיכות התצוגה: גודל המסך הוא אחד הפרמטרים החשובים בבחירת מסגרת דיגיטלית, ומשפיע במידה רבה על מחירה.

הגודל הסביר של מסך בשימוש ביתי הוא 7-8 אינץ'. בכל הנוגע לאיכות התמונה, יש לבחון פרמטרים כמו רזולוציה, בהירות ויחס ניגודיות. הרזולוציה קובעת את חדות התמונה ואת רמת הפירוט שלה. רזולוציה טובה למסך בגודל 8-10 אינץ' היא 800x480. לגבי הבהירות - ככל שזו תהיה גבוהה יותר, כך התמונה תיראה ברורה וצלולה ולא תדהה בחדר מואר. הבהירות נמדדת ב-cd/m², ומומלץ לבחור מסך בעל בהירות של cd/m²250 ויותר. יחס הניגודיות משקף את איכות הצבעים שמציג המסך, ובמיוחד את יכולתו להציג את הצבעים הכהים בצורה טובה. יחס הניגודיות המומלץ למסגרת של 8 אינץ' ומעלה הוא 1:250 ויותר.

אחסון תמונות וקבצים: התמונות או קובצי השמע והווידיאו מאוחסנים ברכיב זיכרון פנימי או בכרטיס זיכרון נשלף. העברת קבצים לרכיב פנימי מסורבלת יותר, ובדגמים רבים גודלו של הזיכרון הפנימי מוגבל יחסית. לכן, חשוב לברר באילו סוגי כרטיסים תומך המכשיר, כך שיתאים לסוג כרטיס הזיכרון שמצוי במצלמה שלכם. לשם המחשה, בנפח זיכרון של 1CB נכנסות כ-600 תמונות כפי שצולמו במצלמה, אך באמצעות תוכנות חינמיות ופשוטות (דוגמת Picasa מבית Google), ניתן להקטין את משקל התמונות, ולחסוך נפח זיכרון משמעותי.

תצוגת תמונות: בכל מסגרת יש פונקציות בסיסיות, בהן הגדרת המצגת, תזמון החלפת התמונות וסוג האפקט במעברים. חלק מהמוצרים תומכים ביכולות נוספות כמו עריכה, זום, סיבוב התמונה ואפקטים מיוחדים. עם זאת, קחו בחשבון שהתכונות הנוספות הללו עשויות לייקר את המוצר, ואם לא נראה לכם שתשתמשו בהן - מוטב לוותר עליהן.

תמיכה בפורמטים: ברוב המקרים, התמונות המצולמות במצלמה הדיגיטלית הן בפורמט JPEG - פורמט נפוץ וסטנדרטי הנתמך בכל המסגרות הדיגיטליות. כדאי עם זאת לבדוק באילו פורמטים נוספים תומך המכשיר, כדי להימנע מהצורך להמיר קבצים לפני העברתם. הפורמטים הסטנדרטיים לתמונות הם BMP ו-PNG.

חיבורים: חיבור USB - אם אין לכם קורא כרטיסים ואתם מתכוונים להעביר קבצים דרך המחשב - חשוב לבחור מסגרת בעלת חיבור USB וכבל תואם; Bluetooth - חיבור אלחוטי שבאמצעותו ניתן להעביר קבצים למסגרת ממכשירים תומכים כגון טלפון סלולרי, מחשב נייד וכדומה; WiFi - קישורית אינטרנט אלחוטי, שמאפשרת העברה של קבצים מהמחשב למסגרת באופן אלחוטי דרך הרשת הביתית; AV - לעתים רחוקות תימצא יציאה זו, שמאפשרת צפייה בתמונות או בקטעי הוידיאו על מסך הטלוויזיה באמצעות כבל מתאים.

-

העצות ניתנו על ידי אתר WiseBuy.co.il , המסייע בבחירת מוצרי חשמל ואלקטרוניקה באמצעות מדריכי קנייה, סקירות מוצרים ומאגר מוצרים ומפרטים מקיף

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker