עובדי ECI יוצאים למאבק בפיטורים: "מכרסמים בכוח הארגוני שלנו"

בקרב העובדים עלתה הסברה כי יש קשר בין הפיטורים לבין ניסיונם לקדם הסכם קיבוצי ראשון. לטענת החברה, היא נדרשת להיערך לשינויים בשוק הטלקום

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משרדי ECI  בפתח תקוה
משרדי ECI בפתח תקוהצילום: עופר וקנין

עובדי ECI המאוגדים בהסתדרות הכריזו על סכסוך עבודה, על רקע כוונתה של החברה לבצע פיטורי צמצום של כ-100 עובדים מתוך 800 עובדי האתר בישראל. 

הודעת ההנהלה על תוכנית הפיטורים מגיעה כשבוע בלבד לאחר שוועד העובדים פנה לבעל השליטה בחברה שאול שני, בבקשה להתערבותו האישית לזירוז המו"מ על הסכם קיבוצי ראשון בחברה.

"מדובר בהתנהלות תמוהה וחסרת תום לב של ההנהלה שנועדה, בין היתר, לכרסם בכוח הארגוני של העובדים", אמר יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההיי-טק, "לא נשלים עם כך".

מוועד עובדי ECI נמסר: "אנו יוצאים למאבק קשה ונפעל בכל האמצעים שעומדים לרשותנו על מנת להילחם בגזרה ולהבהיר להנהלה כי החלטות הנוגעות לגורל העובדים אינן יכולות להתקבל מעל ראשם של העובדים". 

אתמול הודיע מנכ"ל החברה, דאריל אדוורדס, לעובדים כי הפיטורים הכרחיים: "מדובר בכורח הנובע מצרכים כלכליים ומיועד לחזק את החברה ולהבטיח את מקום העבודה של כולנו בעתיד. לצערנו הרב, ניאלץ להיפרד מעובדים טובים שתרמו רבות לחברה. ההנהלה תעשה ככל יכולתה כדי לסייע לעוזבים ובכלל זאת סיוע בפעולות השמה והכשרה אם יידרשו. בסופו של התהליך הנוכחי, חלק הארי של עובדי החברה יישאר לעבוד בחברה תחרותית, טובה ויציבה יותר - זו המטרה העליונה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker