ועידת הדיגיטל של TheMarkerועידת הדיגיטל |

"65 מיליארד שקל בשנה בתעשיית המסחר האלקטרוני - כמו תקציב הביטחון של ישראל"

אלעד גולדנברג, מנהל הפעילות העסקית, eBay ישראל: "כדי להקים עוד מרכזי פיתוח בישראל בתחום הקניות אונליין אנחנו רותמים את הרשות לחדשנות. יש כאן גם הון אנושי של מהנדסים וגם הון של סוחרים. הכסף הגדול לא נמצא רק בקונים"

רפאלה גויכמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלעד גולדנברג
אלעד גולדנברגצילום: מוטי מילרוד
רפאלה גויכמן

2017 היתה השנה של המסחר האלקטרוני ואפילו ממשלת ישראל נרתמה על מנת להקל על התחום, כפי שמספר אלעד גולדנברג, מנהל הפעילות העסקית ב-eBay ישראל. "ישראל הגיעה לפסגת מדינות ה-OECD בקניות באינטרנט. השנה יגיעו 70 מיליון חבילות בדואר, ובבלאק פריידיי כל חצי שנייה ישראלי ביצע רכישה. יש צמיחה של 30% משנה שעברה ויש שיח תקשורתי, חברתי ומדיני בתחום", אומר גולדנברג.

ביולי התכנסה ועדה של נציגי משרד הכלכלה, האוצר, התחבורה וכל משרד שנוגע בקניות אונליין, שמטרתה היתה להקל על הייבוא האישי באינטרנט ובתוך 3 חודשים גם הגישה המלצות. "ישנן החלטות היסטוריות ברמה הממשלתית. הוועדה ממליצה על אור ירוק לייבוא האישי. אם עד היום מותר לייבא לפטופ אחד לארץ ומי שמייבא שניים נחשב לסוחר - הוועדה ממליצה להעלות לחמישה", אומר גולדנברג.

"ההצלחה של המסחר באינטרנט תלויה בהגעת המוצר אלינו. המדינה רוצה לא רק לגבות, אלא גם להחזיר את המס על מוצר שהחזרנו לחו"ל. שר האוצר הכריז על הורדת מכסים ממוצרים כמו סמארטפונים, נעליים, בגדי תינוקות ורשימה ארוכה של מוצרים שצריך אותם בכל בית. גם המכס על מוצרים שהם לא חובה כמו אופנה, אלקטרוניקה, צעצועים וספורט ירד. המחירים של מוצרים אלו הורדו באופן גורף בגלל האינטרנט. האינטרנט הוא הדרך להתמודד עם יוקר המחייה", מוסיף גולדנברג.

המספרים, כפי שמציג גולדנברג - מדברים בעד עצמם ובעד האינטרנט: 7 מיליון ישראלים ביצעו רכישות השנה באינטרנט. 2.5-3 מיליון קנו פעם בחודש. 60 אלף סוחרים מוכרים באינטרנט. לצידם יש תעשייה של ספקים כמו גרפיקה, לוגיסטיקה ואבטחה. בישראל נפתחו 30 מרכזי פיתוח של חברות בינלאומיות בתחום המסחר האלקטרוני וישנם 300 סטארט-אפים שזהו תחום עיסוקם הבלעדי.

"יש פה תעשייה של 65 מיליארד שקל בשנה במסחר האלקטרוני, כמו תקציב הביטחון של מדינת ישראל" אומר גולדנברג. "אנחנו לא סתם סטארט-אפ ניישן - לקחנו את ההון האנושי שלנו ובנינו משהו חדש. רק בישראל יש את השילוב של הדברים האלה: הקונים מספר אחד בעולם, המוכרים מספר אחד והטכנולוגיה הכי טובה. הכסף הגדול לאו דווקא נמצא בקונים. אנחנו רוצים לעודד הקמת מרכזי פיתוח בארץ. אנחנו רותמים את הרשות לחדשנות לתחום המסחר האלקטרוני. יש כאן גם הון אנושי של מהנדסים וגם הון של סוחרים. אנחנו מדברים על הכשרות לקונים ומוכרים. דמיינו חלל עבודה משותף בפריפריה שמתכלל רק אנשי מסחר אלקטורני וצמוד אליו סניף דואר. בנוסף, אנחנו מגדילים את הייצוא מישראל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker