ועידת הדיגיטל של TheMarker ועידת הדיגיטל

סמנכ"לית שיווק בלאומי: "50% מלקוחות הבנק מעבירים כסף באמצעות אפליקציה"

לדברי מיטל שירן הראל, השירותים הדיגיטליים של לאומי תופסים תאוצה, כאשר "18% מהאנשים פותחים את הבוקר עם אפליקציית הבנק"

TheMarker Online
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מיטל שירן הראל
מיטל שירן הראל

"20% מהלקוחות של הבנק נכנסים לאפליקציה יותר מפעם ביום. הצרכנים יותר מודעים ופחות מופתעים, אמרה היום (א') מיטל שירן הראל, סמנכ"לית שיווק ב בנק לאומי , בוועידת הדיגיטל של TheMarker.

לדבריה, בנובמבר האחרון ערך לאומי סקר בנושא בנקאות דיגיטלית בקרב מדגם מייצג בציבור הרחב, אשר תוצאותיו מתפרסמות היום. לפי הסקר, "18% מהאנשים פותחים את הבוקר עם אפליקציית הבנק. 50% מהאנשים מעבירים כסף באמצעות אפליקציה. 17% משתמשים באפליקציות תשלומים כמו פפר, ביט, פיי-בוקס. אנחנו מגלים שאנשים סומכים על הבנק יותר מהרבה יישומים אחרים, ולעיתים גם יותר מבן הזוג.

"שינוי אורח החיים שלנו במגוון פלטפורמות", אומרת הראל, "גרם גם לבנקים לשנות גישה. הבנו בבנק שיש לנו הזדמנות לייצר את אותו שינוי, הרי למי יש זמן להוציא תדפיס מהבנק. היום מאות אלפי אנשים משוחחים בצ'אט עם בנקאי.

"אנשי השיווק מושפעים מהתחום הפסיכולוגי, ועיקר המאמצים נעשו דרך שיחה עם הלקוחות כדי לשנות את ההרגלים שלהם. במוצרי צריכה זה עבד, בבנקאות זה עבד באופן חלקי - הצלחנו לשכנע את המשוכנעים. היום יש תנועה לזרם הפסיכולוגי התנהגותי, וזה מתאפשר רק בעזרת העידן הדיגיטלי. מהפיכות לא קורות כשחברות מאמצות טכנולוגיה אלא כשהן מאמצות הרגלים חדשים".

נתונים נוספים העולים מהסקר:

46% יודעים בדיוק כמה כסף ירד להם ביום החיוב.

חלה עלייה של 50% בכמות ההעברות באמצעות אפליקציה בנקאית.

הצרכנים פיתחו מערכת יחסים של אמון עם הבנק. אנחנו מאמינים לאפליקציית הבנק (20% מהמשיבים) יותר מאשר ל-Waze - שם השיעור הוא 9%, למהדורת החדשות (8%) או לפיד בפייסבוק (2%).

הישראלים מעדיפים את הבנק שלהם בסלולר – 40% מהלקוחות מעדיפים לבצע את כל הפעולות הבנקאיות בסלולר.

כ-44% היו רוצים ללמוד על מטבעות דיגיטליים.

ועידת הדיגיטל של TheMarker נערכת בשיתוף בנק לאומי ופרטנר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker