ועידת הדיגיטל של TheMarker ועידת הדיגיטל |

יריב אדן מנהל גוגל אסיסטנט: "המהפכה שמתרחשת עכשיו - זו של העוזרות הקוליות"

"אנחנו רוצים להיות מסוגלים לתקשר עם מכשירים כמו שמתקשרים אחד עם השני. לדבר עם המכשיר בשפה טבעית. אני רוצה להיות מסוגל להראות משהו למכשיר ושיבין מה אני מראה לו, כולל את ההקשר והכוונה - כמו בן אדם"

רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יריב אדן
יריב אדן, מנהל קבוצת מוצר בגוגל אסיסטנטצילום: מוטי מילרוד

"מהפכת האינטרנט החלה לפני 20 שנה, בהמשך הגיעה מהפכת המובייל לפני כעשור - והמהפכה שאנו חווים כיום היא הממשק הקולי החכם שמקבלים הצרכנים" - כך אמר היום יריב אדן, מנהל קבוצת מוצר Google Assistant.

"אנחנו רוצים להיות מסוגלים לתקשר עם מכשירים כמו שמתקשרים אחד עם השני. לדבר עם המכשיר בשפה טבעית. אני רוצה להיות מסוגל להראות משהו למכשיר ושיבין מה אני מראה לו, כולל את ההקשר והכוונה - כמו בן אדם. אני רוצה שיהיה לו זיכרון שילמד להכיר אותי ואולי אפילו אישיות וחוש הומור", מסביר אדן.

אדן, שדיבר בוועידת הדיגיטל של TheMarker אמר: "אנחנו במצב שבו מהבית שלנו אנחנו מסוגלים להגיע למאות שירותים דיגיטליים. היום, במקום מחשב גדול הביאו את המחשב לכיס. חתכו את החוטים ושמו מצלמה, מיקרופון, GPS ועוד. אמנם אנשים משתמשים היום במכשיר בצורה מוגבלת ואפילו כבר בקושי מורידים אפליקציות - אבל כולנו מתוכנתים להשתמש בשפה טבעית ולהביע את עצמנו בשפה טבעית - וזה פותח שוק של שירותים", אומר אדן.

"מישהו צריך לחבר מאות מיליוני שירותים למאות מיליוני משתמשים, וגוגל אסיסטנט הוא אחד מאותם ממשקים שבנינו. הוא פתוח למפתחי אפליקציות ואנחנו דואגים לממשק עם המשתמש, שקיים בגרסת אנדרואיד ו-iOS וגם בטלוויזיה ובמכוניות. בינתיים קשה להביא אותו לעוד שפות וכרגע הוא לא עובד בעברית", הסביר אדן והדגים את היכולות של גוגל אסיסטנט על הבמה. בין היתר הציג אדן את יכולתה של העוזרת החכמה ללמוד את המשתמש ולהבין לא רק את מה שנאמר לה ישירות – אלא את ההקשר של הדברים, וכיצד היא מסוגלת לנפות את המילים שלא שייכות למסר המרכזי.

באחת ההדגמות הראה אדן את יכולותיה המתקדמות של העוזרת החכמה – הוא הורה לה להציג בפניו את הציוץ האחרון של נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ, כאשר אפליקציית טוויטר כלל לא מותקנת בסמארטפון שעליו בוצעה ההדגמה. העוזרת פתחה את הציוץ דרך הדפדפן תוך שניות ספורות. 

"מה שחשוב זה שהוא יבין את העולם שלי. יש לנו זיהוי שפה טבעית, זיהוי כוונה, יכולת לנהל דיאלוג ולהבין את הקונטקסט, היכולת לענות על שאלות וגישה לאפליקציות ולרשת", הסביר אדן והדגיש כמה הממשק מפותח וחכם. "למעשה מה שראינו זה שיש מעבר מהעולם של המחשב לטלפון, ובשלב הבא נוכל לתקשר בשפה טבעית וראייה טבעית עם מכשירים סביבנו. זה יאפשר לנו להשתמש בכל השירותים שקיימים בעולם הטבעי והווירטואלי".

ועידת הדיגיטל של TheMarker נערכת בשיתוף בנק לאומי ופרטנר

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker