מחקר: 20% מהקמעוניות בעולם ישווקו בעולמות וירטואליים עד 2010

כך עולה מתחזית של חברת גרטנר לשנים הקרובות, שנושאה "כיצד הצרכנים והטכנולוגיה ישנו את תחום הקמעונות"

TheMarker digital
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker digital

טכנולוגיה מתקדמת, שינויים בהרגלי הצריכה ודרישה של הלקוח להיפגש עם הקמעונאי בכל נקודות המפגש - כלומר חנות, אתרי סחר, רשתות חברתיות או עולמות מקוונים - ישנו דרמטית את מודל החנות הקלאסית, את המודלים העסקיים ואת פעילות הרשתות הקמעוניות. כך עולה מתחזית של חברת גרטנר לשנים הקרובות, שנושאה "כיצד הצרכנים והטכנולוגיה ישנו את תחום הקמעונות".

התפתחויות עתידיות נוספות כוללות עיצוב חנויות המתאימות לשירות צרכנים המגיעים עם מכוניתם לחלון השירות, או אזורי איסוף המאפשרים לקונים לאסוף במהרה את הסחורות שכבר שילמו עליהן או שהוזמנו דרך האינטרנט או הטלפון הנייד. בנוסף לשינוי במודלים העסקיים, החנות תעוצב מחדש כדי להתאים לצרכים ולציפיות המשתנים של הלקוחות.

גרטנר צופה כי עד 2010, ל-20% מרשתות הקמעונות המובילות תהיה נוכחות שיווקית באתרי המשחקים ברשת ובעולמות הווירטואליים. לדבריה, הקמעונאים יתחילו להראות נוכחות שיווקית בעולמות וירטואליים מקוונים, רשתות חברתיות ו/או משחקים מקוונים, באופן דומה לדרך שבה התחילו הקמעונאים להיכנס לאינטרנט באמצע שנות ה-90 המאוחרות. גרטנר ממליצה לקמעונאי לפתח יכולות עסקיות בעולמות וירטואליים או משחקים מקוונים באמצעות נקודות המפגש. כך, למשל, לקוח שרוכש בעולמות וירטואליים יכול להוסיף פריטים לסל הקניות הווירטואלי, ואחר כך לגשת אליהם באתר האינטרנט של הקמעונאי.

בתחום הסלולר צופה גרטנר, כי עד 2012 יעלה מספר הצרכנים שישתמשו בטלפונים סלולריים לרכישת מוצרים ב-25% לשנה בממוצע. מהמחקר עולה כי האימוץ הראשוני של השימוש המסחרי בטלפון יהיה באמצעות פעילויות כמו דפדוף, חיפוש וקבלת מידע, ורק לקוחות מעטים ירכשו מוצרים באמצעות הטלפונים הניידים בשלבים המוקדמים. עם זאת, טלפונים כמו איי-פון יטשטשו את הגבול בין מסחר אלקטרוני מבוסס אינטרנט למסחר נייד, וככל שהטלפון הנייד מתפתח בצורתו ותפקודו, ההשפעה שלו על מכירות הקמעונאים צפויה לגדול.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker