מנכ"ל אינטל מחריף הטון נגד אנבידיה: "השבב של מובילאיי יעיל פי 2.4"

בריאן קרזניץ' אמר את הדברים השבוע בכנס בלוס אנג'לס ■ מובילאיי הישראלית הודיעה היום על השקה של מעבד חדש - דור 5, המיועד לרכבים אוטונומיים שיעלו על הכביש ב-2020

אלירן רובין
אלירן רובין
בריאן קרזניץ', מנכ"ל אינטל
אלירן רובין
אלירן רובין

חברת אינטל הודיעה היום (ג') כי השבב החדש של חברת מובילאיי הישראלית, שנקרא EyeQ5 ומיועד לכלי רכב אוטונומיים בדרגה 4 ו-5 (L4/5), ייצא ב-2018 וייכנס לייצור סדרתי מלא ב-2020. זהו הדור החמישי של שבבי מובילאיי, והראשון שיוצא לאחר שהחברה נרכשה על ידי אינטל במארס השנה בסכום של 15.4 מיליארד דולר.

את עולם המכוניות האוטונומיות נהוג לחלק לחמש דרגות. בשתי הרמות התחתונות (1 ו–2) נעזר הנהג, למשל, במערכות בלימה והאצה אוטומטיות; ברמה 3 המכונית כבר יכולה לנהוג בעצמה רוב הזמן, אבל הנהג חייב להיות מוכן לקחת שליטה בכל רגע; ברמה הרביעית המכונית נוהגת באופן עצמאי לחלוטין, אבל במצבים מורכבים במיוחד הנהג עדיין יידרש לנהוג בעצמו; וברמה החמישית המכונית תוכל לנהוג לבדה באופן מלא. כל אחת מהחברות שפעילות בתחום כבר מסתכלת על שלב 5, אבל בגלל המשאבים הרבים שמושקעים בכך, ומכיוון שהיעד רחוק, כולן רוצות להרוויח גם ממכוניות "חצי אוטונומיות".

עבור רבים מהנהגים, מובילאיי נתפשת כספקית של אותו התקן עגול שמצפצף בסטייה מנתיב או בעת היצמדות לרכב שממול. אולם הסיבה המרכזית לכך שאינטל הסכימה לשלם פרמיה של 30% על שוויה של מובילאיי ביום הרכישה, נעוצה בהבטחה של החברה לספק את השבבים לכל שלבי הנסיעה האוטונומית בשנים הבאות.

בשנים האחרונות גברה התחרות בזירת השבבים ליישומים מבוססי בינה מלאכותית בכלל, והרכב האוטונומי בפרט, כאשר אחת החברות שפורחת גם בשל תפנית זו היא NVIDIA ( אנבידיה ). בעוד העולם הטכנולוגי נדרש לסגנון עיבוד שונה ומתקדם יותר, נהפכה התחרות בין אנבידיה לחברת השבבים הגדולה בעולם, אינטל, לחריפה יותר.

בהתאם לכך, אמר השבוע בריאן קרזניץ', מנכ"ל אינטל, בכנס בלוס אנג'לס כי בתום בדיקה מקיפה נמצא כי "השבב החדש של מובילאיי-אינטל מציע יעילות למידת מכונה הגבוהה פי 2.4 בהשוואה למידע הנטען על אודות השבב Xavier של חברת אנבידיה". התייחסותו של קרסניץ' לכך בגלוי מראה עד כמה התחממה הזירה בין שתי החברות.

אנבידיה מעמק הסיליקון מצאה עצמה בלב התחום הצומח בתעשיית השבבים כמעט במקרה, לאחר שמחקרים הראו כי מעבדי ה–GPU שלה — שמתוכננים לביצוע חישוב מקבילי, בשונה ממעבדי CPU של אינטל — מתאימים יותר למערכות מבוססות למידה. למשל, לזיהוי אובייקטים בנסיעה של מכונית אוטונומית, או למידה של שפה טבעית, אם כי עדיין לא ברור האם הפיתוחים של החברה הם המתאימים ביותר לשווקים המתעוררים. מנגד, רכישת מובילאיי עשויה להקנות לאינטל יתרון בחלק משוק השבבים לרכבים אוטונומיים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker