פרפקטו מעלה הילוך: "אנחנו מגרדים את ה-100 מיליון דולר הכנסות - ומחפשים השקעה גדולה"

חברת בדיקות התוכנה מראש העין הגיעה לאיזון תקציבי והתקשרה עם בנק השקעות מוביל ■ מנכ"ל החברה: "אנחנו רוצים להיות חברה מובילת שוק - וכל האופציות מונחות על השולחן"

אלירן רובין
אלירן רובין

חברת פרפקטו (Perfecto) הישראלית, שפיתחה מגוון כלים לבדיקת תוכנה עבור ארגונים, שכרה באחרונה בנקאי השקעות מוביל לטובת בחינת אפיקי צמיחה. לפי גורמים הבקיאים בפרטים, פרפקטו הגיעה באחרונה למצב של איזון תקציבי. לדברי מנכ"ל החברה ערן יניב, היא צמחה בשנים האחרונות בכ-30%-40% - "אנחנו מגרדים את ה-100 מיליון דולר הכנסות וכל האופציות נמצאות על השולחן". בכך מתכוון יניב, בין היתר, להשקעה גדולה או הנפקה עתידית לפי שווי של כמה מאות מיליוני דולרים.

ערן יניב, מנכ"ל פרפקטו מובייל
ערן יניב, מנכ"ל פרפקטו

פרפקטו הוקמה ב-2007 על ידי יניב ויורם מזרחי, המשמש כסמנכ"ל הטכנולוגיות. לאחר שפיטרה עשרות עובדים בשנה האחרונה, החברה מעסיקה כעת כ-250 עובדים, מתוכם כ-100 במשרדיה בראש העין. "ערכנו רענון תקציבי לכל החברה כי היינו 'שמנים' מדי", אמר יניב. "היום אנחנו צומחים ומתכננים גיוס עובדים בקרוב. כדי להמשיך לצמוח אנחנו צריכים השקעה גדולה. זה הפרויקט שלנו".

החברה מספקת שירות מבוסס ענן לבדיקת אפליקציות מובייל ו-Web. היא מחזיקה מעבדות ברחבי העולם ובהם אלפי דגמים של מכשירי סלולר, ומערכות לעדכון והתקנה של יישומים על המכשירים. לדברי יניב, לחברה כ-250 לקוחות ענק, בהם בנקים, חברות ביטוח ורכב. חלק מלקוחותיה משלמים יותר ממיליון דולר בשנה.

התחום שבו פועלת החברה צמח בשנים האחרונות. זאת, בין היתר כחלק ממגמת ה-DevOps, שבשלב הראשוני תפסה תאוצה בארגונים קטנים, ובאחרונה חוצה גם ארגונים גדולים כמו בנקים או חברות תעשייה שונות. מדובר בגישה יחסית חדשה בעולם התוכנה, המושתת על חיבור עבודות הפיתוח והתפעול, ומאופיינת במתן מענה מהיר לשינויים בהתאם לצורכי השוק. חברות כמו פרפקטו נותנות מענה לשלב בדיקת התוכנה בכל שרשרת הפיתוח.

חברות ישראליות נוספות שפיתחו מערכות דומות - אם כי במודלים שונים - הן בלייזמיטר, שנמכרה בספטמבר 2016 לחברת CA בכ-100 מיליון דולר; וחברת אפלאוז, שנמכרה לקרן הפריבט אקוויטי ויסטה. יניב מסביר כי שוק בדיקות התוכנה מורכב מהרבה שחקניות קטנות, ללא מובילת שוק. "חברות הטכנולוגיה הגדולות לא נותנות מענה רוחבי והשוק מחפש כזה. הרעיון שלנו הוא להפוך לחברה שולטת בתחום", אמר. בין האופציות שנשקלות עשויה להיות חבירה לקרן ויסטה ואפלאוז, לצורך בניית חברה גדולה.

מאז הקמתה גייסה פרפקטו כ-90 מיליון דולר. סבב הגיוס האחרון התרחש ב-2015, אז גייסה החברה 35 מיליון דולר בהובלת TVC. כמו כן השקיעו בחברה הקרנות FTV Capital, ויולה ונצ'רס, קרן ורטקס וגלובספאן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker