בזק בינלאומי "שכחה" לנתק לקוחות - וחטפה קנס ממשרד התקשורת

המשרד הטיל על ספקית האינטרנט עיצום כספי נמוך יחסית - 157 אלף שקל ■ הספקית נקנסה לאחר שבניגוד להוראות הרישיון שלה, לא ניתקה לקוחות משירותיה יותר מיממה לאחר בקשת הניתוק שלהם - ואף המשיכה לחייב אותם

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אישה מתלוננת
צילום: אילוסטרציה: Shutterstock
אמיתי זיו

הנה זה קורה שוב: ספקית האינטרנט בזק בינלאומי התעכבה בניתוק לקוחות מהשירות ותספוג קנס של 157 אלף שקל. כל חברות התקשורת בשוק מחויבות לנתק לקוח בתוך 24 שעות מרגע בקשת הניתוק, אך במקרים רבים הן בוחרות להתעלם מהבקשות.

ממשרד התקשורת נמסר: "מתלונות של מנויי בזק בינלאומי נמצא כי בניגוד להוראות הרישיון, החברה ניתקה אותם לאחר פרקי זמן ממושכים, אף שהיתה מחויבת לנתק אותם לא יאוחר מיום העבודה שלאחר מסירת ההודעה לבעל הרישיון. המשרד רואה התנהלות זאת בחומרה, שכן מדובר בפרקטיקה הפוגעת במנויים, ובמקרים רבים הם אינם מודעים לכך שהם ממשיכים לשלם לחברה אף שביקשו להתנתק. המשרד עמד על כך שיוחזרו כספים למנויים שנפגעו, ומבדיקה שבוצעה - הכספים אכן הושבו להם". העיצום הכספי עליו החליט משרד התקשורת הוא נמוך יחסית - 157 אלף שקל.

מוטי אלמליח
מוטי אלמליח, מנכ"ל בזק בינלאומיצילום: אלי דסה

זו אינה הפעם הראשונה שבה חברת תקשורת מתעלמת מבקשת ניתוק מפורשת של לקוח. בעבר דיווחנו על מקרה דומה עם נטוויז'ן. כל ספקיות התקשורת מחויבות בהוראות הניתוק. אפשר לפנות אליהן במכתב, בפקס ואף במייל שכל ספקית חייבת לפרסם באתר שלה. בעבר פורסמה באתר זה רשימת כתובות המייל. כמו כן, ניתן וכדאי להשתמש בשירות החינמי של אתר נתק. אין צורך להשתמש בהוראת ניתוק במקרים של ניוד קו, נייד או נייח, אך כאן צריך לשלוח בקשת ניתוק בעת החלפת ספקית אינטרנט או חברת טלוויזיה רב-ערוצית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker