הוועידה הכלכלית של החברה הערביתכלכלה בחברה הערבית |

הנשיא ריבלין: ההיי-טק הישראלי צמא לצעירי החברה הערבית

נשיא המדינה אמר בנאום ששודר בוועידה הכלכלית של החברה הערבית: "אני צופה יצירת אליטה חדשה שבה יהודים ומוסלמים יוצרים יחד כשותפים שווים"

אלירן רובין
אלירן רובין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין
אלירן רובין
אלירן רובין

"לצד החלטה 922 (תמיכה ממשלתית במיעוטים) אני צופה יצירת אליטה חדשה. מציאות שבה יהודים ומוסלמים יוצרים יחד כשותפים שווים. לשם אנחנו שואפים ולשם נגיע" - כך אמר נשיא המדינה, ראובן ריבלין, בנאום ששודר היום (ד') בוועידה הכלכלית של החברה הערבית הנערכת בנצרת.

עוד אמר ריבלין: "הוועידה הזו היא זרז חשוב לכתיבת פרק חדש ליחסים בין ערבים ויהודים בישראל וניצול ההון האנושי בחברה הערבית. לטובת עתיד החברה והכלכלה בכלל. שנים רבות החברה הערבית סובלת - וזה בא לידי ביטוי בחינוך, בתעשייה וגם במגיפת האלימות  - אם כי ניתן לסמן שינוי.

"אפשר לציין את התוכנית הממשלתית שמקדמת שינוי מבני למדיניות ההזנחה. קיימנו מפגשים עם ראשי העיריות הערביות כדי למצות את התוכנית. שותפות בין ההנהגה הערבית לראשי הרשויות והמשטרה היא תנאי הכרחי להתקדם קדימה ואני מצפה מההנהגה הערבית לא להסתפק רק בהצהרות.

ריבלין הדגיש: "שוק ההיי-טק הישראלי צמא לצעירי החברה הערבית, וגם לאנשי המשק יש אחריות לזהות את הפוטנציאל. יש מחסומים לא פשוטים אבל היתרונות לאורך זמן גוברים על הקשיים. עתידה של החברה בישראל תלוי ביכולת שלנו לבנות את השותפות בינינו", סיכם הנשיא.

הוועידה הכלכלית של החברה הערבית - בעריכת TheMarker ובשיתוף בנק לאומי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker