צפו

המשטרה הוזעקה: טכנאי בזק חוסמים התקנת סיב של פרטנר - רשות ההגבלים מאיימת

העבודות נעצרו לחלוטין ולא ברור מתי יחודשו. רשות ההגבלים: "אם בזק לא תנקוט את כל האמצעים הדרושים - יינקטו נגדה צעדי אכיפה"

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אנשי בזק מפריעים לעבודות
כלי רב של בזק באתר העבודות, קרית אונו

בדקות אלו מתחוללת בקרית אונו דרמה - לפחות במונחי שוק התקשורת. טכנאים של בזק הגיעו כדי לחסום ולעכב התקנת סיב של פרטנר - התקנה ראשונה שמבוצעת באמצעות חברת קבלן חיצונית ולא באמצעות עובדי בזק. כלי רכב של בזק במספר גדול שהגיעו לאזור בלי הודעה מוקדמת, בתואנה שהם מבצעים באתר עבודות אחרות - גורמים להפרעות שלא מאפשרות לפרטנר להשלים את הנחת הסיב. לעת עתה חלה הפסקה מוחלטת של העבודות, ולא ברור מתי ניתן יהיה לחדשן.

המהלך של עובדי בזק מסמן את תחילתם של עיצומים עליהם הכריזו העובדים וסכסוך עבודה שבו פתחו ועד עובדי בזק והסתדרות העובדים. זאת בעקבות כוונה של חברות התקשורת פרטנר וסלקום להניח סיבים בצינורות של בזק באמצעות חברות קבלן.

לאזור ביצוע העבודות הגיע גם נציג בכיר ממשרד התקשורת, וכן נציג מהרשות להגבלים עסקיים, במטרה להבטיח שהתקנת הסיב מתבצעת כסדרה. למקום אף הוזעק כח משטרה - לא ברור בעקבות הזמנה של מי מהצדדים - וכעת מדווחים בשטח כי העבודות מצליחות להתקדם לאיטן.

מרשות ההגבלים נמסר: "אנו רואים בחומרה רבה את החסימות מצד בזק ועובדיה אשר אינן מאפשרות לפרטנר להשחיל את סיבי התקשורת שלה. אם בזק לא תנקוט את כל האמצעים הנדרשים על מנת שההשחלה של סיבי פרטנר תתקיים כמתוכנן על ידי פרטנר ומשרד התקשורת - יינקטו נגדה צעדי אכיפה. לבזק חובה מוגברת למנוע שיבושים אשר חוסמים את התחרות בשוק התקשורת".

הנהלת בזק, מצדה, פנתה הבוקר לבית הדין לעבודה כנגד מהלכי העובדים, או כפי שנמסר מהחברה: "לאור הכרזת ההסתדרות על סכסוך עבודה בבזק, פנתה החברה לביה"ד לעבודה בבקשה לקבלת צו מניעה. יצוין כי העיצומים בהם נוקטים העובדים מכוונים כלפי עבודות הפיתוח בהן עוסקת החברה, אך אין בהן כל פגיעה בפעילות השוטפת ובשירות הניתן ללקוחות החברה וללקוחות ספקי התקשורת האחרים העושים שימוש ברשת בזק. עילת הפנייה לביה"ד היא הצורך בהמשך פעילות הפיתוח, זאת משום שבזק מחוייבת בביצוע העבודות גם לספקי תקשורת אחרים".

שר התקשורת איוב קרא שוחח הבוקר עם יו"ר דירקטוריון בזק דוד גרנות, וביקש להורות לעובדי בזק להפסיק באופן מיידי את ההתנגדות לפרישה, והבהיר כי המשרד נחוש לאפשר לחברות לפרוש תשתית כך שתתקיים תחרות לרווחת הצרכן.

בתגובה להתרחשויות מסר קרא כי "מדיניות משרד התקשורת בראשותי היא לאפשר המשך פיתוח התשתיות במדינת ישראל, שיאפשרו אספקת תקשורת רחבת סרט לכל דורש למען ציבור הצרכנים. לתושבי ישראל מגיע לעמוד בשורה אחת מבחינת יכולות התקשורת עם המדינות המתקדמות בעולם".

בימים האחרונים גם רשות ההגבלים הגבירה את המעורבות בסוגייה. הרשות רואה חשיבות גבוהה בפרישת סיבים חדשים בצינורות בזק להגברת התחרות בשוק התקשורת. הרשות אף שיגרה להנהלת בזק מכתב, שבו היא מבהירה כי מבלי לפגוע בזכות השביתה של העובדים, היא רואה חשיבות רבה בהשחלת סיבים חדשים ומצפה מהנהלת בזק לעשות כל שביכולתה כדי לוודא שהעבודות בתשתיות הפסיביות שלה יצאו לדרך בהתאם למה שנקבע ברישיון החברה ובתיק השירות המגדיר את כללי הגישה לתשתיות שלה.

בזק הנה מונופול מוכרז בתחום תשתיות האינטרנט ובתחום הטלפוניה. המהלכים של פרטנר להנחת סיב אופטי עד לבתי הלקוחות מגדילים את אפשרויות הבחירה של הצרכנים בתשתית אינטרנט ואת התחרות בענף.

כלי רכב חוסם של בזק
כלי רכב של בזק, קרית אונו, היום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker