רעיון של מיליון דולר: מי יהיה הסטארט-אפ הישראלי שיקבל מתנה ממיקרוסופט

מיקרוסופט ונצ'רס הכריזה על תחרות שבמסגרתה יתמודדו חברות סטארט-אפ ישראליות שמשלבות בפיתוחיהן בינה מלאכותית ■ התחרות תתקיים במקביל גם באירופה ובאמריקה הצפונית

אלירן רובין
אלירן רובין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רובוט
צילום: גלי איתן

מיקרוסופט ונצ'רס, בשיתוף עם קרן ההון סיכון הישראלית ורטקס ישראל, הודיעה היום (ג') על פתיחת תחרות Innovate.AI. במסגרת התחרות יזכה סטארט-אפ שמשלב יכולות בינה מלאכותית במיליון דולר.

סכום הזכייה יינתן כהלוואה המירה (Convertible Note) שתנאיה יוסדרו בכפוף לשווי שלו יזכה הסטארט-אפ בגיוס ההון הבא. בנוסף לפרס ההוני, החברה הזוכה תקבל כחצי מיליון דולר קרדיט לשימוש באזור (Azure) - שירותי הענן של מיקרוסופט.

התחרות נפתחת במקביל בשלושה אזורים: באיחוד האירופי, בישראל ובצפון אמריקה. בכל יעד יוענק הפרס יחד עם שותף מקומי אחר. סך הפרסים שיעניקו מיקרוסופו ונצ'רס ושותפותיה מסתכם ב-3.5 מיליון דולר ועוד 2 מיליון דולר לשימוש בשירותי הענן. כמו כן יינתן פרס נוסף בסך חצי מיליון דולר לסטארט-אפ שמשתמש בבינה מלאכותית "לטובת האנושות".

התחרות מכוונת לחברות שגייסו פחות מ-4 מיליון דולר במניות ו/או בחוב ולמעשה פונה לשוק רחב מאוד של סטארט-אפים, היות שאחוז גדול של מיזמים כיום משתמש במודלים של בינה מלאכותית לצורך בניית כלים שונים - בין אם עבור לזיהוי ויזואלי עבור תעשיית החקלאות או הבריאות, עבור מציאת אנומליות בתחום הסייבר או עבור ניתוח מידע ארגוני.

אנחנו לא מגבילים את התחרות, אומר מוני חסיד, מנכ"ל ומנהל דירקטור זרוע ההון סיכון של מיקרוסופט בישראל ובאירופה. "כל סטארט-אפ שאנחנו פוגשים היום אומר שיש לו מרכיב כלשהו של בינה מלאכתותית וזה לא מופרך. החברות יכולות להיות כאלה שיציגו יישום נקודתי, או מערכת מורכבת יותר". חסיד לא פסל גם בדיקת מיזמי חומרה ייעודית לעולם הבינה המלאכותית.

עמנואל תימור, שותף מנהל בקרן ורטקס, מסר כי "בין אם מדובר ביישום או בפלטפורמה, זה צריך להיות משמעותי וחדשני. לא כל אחד יכול ליישם בינה מלאכותית בצורה טובה ועם יכולות צמיחה. זה דורש מומחיות ואנחנו נבחן את ההיבטים השונים. נכון שיש חברות רבות שעושות שימוש היום בלמידת מכונה, וההגדרה היא אכן רחבה, אבל אנחנו מקווים שנופתע עם דברים מעניינים וחדשניים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker