בוקינג בונה את צוות הטכנולוגיה בישראל: רוכשת סטארט-אפ תל-אביבי קטן

הסטארט-אפ אוואצ'ר פיתח סוכן וירטואלי בשם Eva המתקשר עם לקוחות בשיחה ובהתכתבות, והושקעו בו עד היום 5 מיליון דולר

רותי לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"לית בוקינג, ג'יליאן טאנס
מנכ"לית בוקינג, ג'יליאן טאנסצילום: בלומברג

ענקית התיירות בוקינג.קום, רכשה סטארט-אפ תל-אביבי קטן בשם אוואצ'ר (Evature), החברות לא מסרו את סכום העסקה. אוואצ'ר, הוקם ב-2009 על ידי טל וייס וברי וולינסקי, וגייס עד היום 5 מיליון דולר מקרן ההשקעות התאגידית של אמדאוס וקרן Concur.

ככל הנראה מדובר בעיקר ברכישת כשרונות (acqui-hiring) - הצוות הטכנולוגי של החברה יהווה בסיס ראשוני למרכז הפיתוח שבוקינג מקימה בתל אביב. בוקינג החלה לפרסם משרות לטובת מרכז הפיתוח באמצע יולי, ורכשה את אוואצ'ר כבר באותה תקופה, אך רק כעת, עם ביקורה של המנכ"לית ג'יליאן טאנס בכנס ה-DLD, דיווחה על העסקה. 

אוואצ'ר פיתחה סוכן וירטואלי בשם Eva המתקשר עם לקוחות בשפה טבעית בשיחה ובהתכתבות. הטכנולוגיה של אוואצ'ר תוטמע באתר בוקינג. החברה מעסיקה 10 עובדים, מחציתם ישארו בישראל ויועסקו במרכז הפיתוח החדש, ומחציתם יעברו למרכז הפיתוח העיקרי של החברה באמסטרדם.

זו אינה העסקה היחידה בתחום הטכנולוגיה לתיירות (Travel-Tech) שנחשפה השבוע. ביום חמישי האחרון דווח כי הפעילות העסקית של אתר התיירות הקולינרי איט-ווית' (EatWith) נרכש על ידי מתחרה אירופית בשם VizEat. איט-ווית' הוא סטארט-אפ הכלכלה השיתופית הגדול ביותר שצמח בישראל, הוא קיבל השקעות של כ-13 מיליון דולר ממשקיעים בולטים כמו טריפ-אדוויזר, ג'נסיס, וקרן גריילוק שהשקיעה גם ב-airbnb, אולם נמכר בסכום קטן – כמה מאות אלפי דולרים. 

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker