שירות הטלוויזיה המוזל של yes יושק רק לקראת סוף השנה

בקבוצת בזק מעריכים שסטינג TV תצליח לעצור את הנטישה, אך רווחי yes עלולים לרדת בגלל התעריף המוזל

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רון אילון
רון אילוןצילום: עופר וקנין

בדו"חות בזק לבורסה ניתן למצוא התייחסות כמעט ראשונה של yes לשירות הטלוויזיה המוזל שחברת הלוויין עומדת להשיק: STING TV. מדובר בשירות טלוויזיה שיפעל על גבי רשת האינטרנט ולא תשתית הלוויין. השירות יתחרה בסלקום TV, פרטנר TV, נקסט פלוס של HOT ושירות סמארט של טריפל סי - שנוגסים תדיר בבסיס המנויים של yes.

על פי הדו"ח, שירות סטינג יושק ברבעון הרביעי של 2017 - זאת אומרת לא לפני אוקטובר הקרוב אבל ייתכן גם אחריו. עוד נכתב: "השירות יכלול ערוצי טלוויזיה לינאריים, שירות VOD ותכנים נוספים של yes ביניהם הפקות מקור, תכני ילדים, תכנים דוקומנטריים, סדרות רכש ותכנים נוספים". מעניין ש-yes לא מציינת כי בסטינג יהיו ערוצי ספורט, אך כלל לא ברור אם חברת הלוויין הגיעה להסכמים עם בעלות הזכויות לתכני ספורט, כמו RGE איתה היא נתונה בסכסוך עסקי.

נראה כי השירות מותאם לכל מכשיר צפייה, ובכלל זה טלוויזיות חכמות: "השירות יתבסס על מערכת הפעלה אנדרואיד TV (כמו פרטנר TV, א"ז) המיועדת לצפייה בתכנים באמצעות סטרימר, טלוויזיה חכמה, ומכשירי קצה נוספים בהם טאבלט, סמארטפון ומחשבים אישיים", נכתב בהודעת החברה.

מה תהיה השפעת שירות הצפייה החדש על yes עצמה ועל קבוצת בזק? בהמשך הדו"ח התווספה הערה שכתב "מעריך שווי חיצוני". לגבי הפעילות נכתב כי: "השקת מותג הטלוויזיה סטינג צפויה לגרום לגידול במספר מנויי החברה בקצב העולה במעט על קצב נטישת מנויי הטלוויזיה בלוויין".

בקבוצה מעריכים שסטינג תצליח לעצור את הנטישה ואף להגדיל את מספר הלקוחות הכולל של yes, אך יהיה לכך מחיר - עלות סטינג TV עתידה להיות נמוכה מ-99 שקל בחודש, ובניכוי מע"מ של 85 שקל לחודש, וזאת אל מול כ-230 שקל לחודש שמשלם כיום לקוח ממוצע ב-yes לפני מע"מ. זאת אומרת - ההכנסות והרווחיות של yes עתידות להיפגע.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker