חברת ProoV הישראלית גייסה 14 מיליון דולר

החברה פיתחה פלטפורמה מקוונת להרצת בדיקות היתכנות בין תאגידים וסטארט-אפים ■ הובילו את הגיוס הקרנות מנגרוב קפיטל פרטנרס ו- Helios Capital ■ רועי סער: "בעזרת פרוב שלושה מפתחים מבנגלור יכולים להתחרות בסטארט-אפ מעמק הסיליקון"

אלירן רובין
אלירן רובין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מייסדי פרוב
מייסדי פרוב. מימין: טובי אולשנצקי ואלכסיי ספוז'ניקוב

חברת פרוב (ProoV) הישראלית שפיתחה פלטפורמה מקוונת להרצת בדיקות היתכנות בין תאגידים וסטארט-אפים, הודיעה היום כי גייסה עוד 14 מיליון דולר לצורך הגדלת פעילות הפיתוח והשיווק של החברה. את סבב הגיוס הנוכחי הובילו הקרנות מנגרוב קפיטל פרטנרס ו- Helios Capital. הגיוס מביא את סך ההון שהושקע בחברה ל-21 מיליון דולר.

פרוב הוקמה ב-2015 על ידי טובי אולשנצקי ואלכסיי ספוז’ניקוב. הפתרון של החברה נועד לאפשר אוטומציה עבור בדיקות ההיתכנות (POC) שמבצעים ארגונים לטכנולוגיות חדשות. המערכת שפיתחו מאפשרת לארגונים לפרסם הזדמנויות חדשות עבור צרכים טכנולוגיים הקיימים אצלם, וחברות סטארט-אפ הנמצאות על הפלטפורמה יכולות להגיש את פתרונותיהן כמענה לצרכים אלו. במידה שתאגיד מעוניין לבחון פתרון או פתרונות כלשהם, הוא מעניק לסטארט-אפ גישה לסביבת בדיקות ייעודית, גם היא על גבי הפלטפורמה, המכילה דאטא, APIs ונתוני מערכת.

"יש היום רצון וצורך מצד שני הצדדים לשתף פעולה, אולם לא קיימת דרך נוחה לכך", אומר אולשנצקי. "לתאגידים יש צורך מוחשי בהטמעת פתרונות חדשים עבור צרכים טכנולוגיים קיימים שהם לא בהכרח יכולים לתת להם מענה פנים-ארגוני. הם יודעים שהם צריכים לעבוד עם חברות הסטארט-אפ על מנת לענות על צרכים אלו - אולם בכדי לעשות זאת התאגיד נדרש להקצות משאבים רבים אותם הוא למעשה מנתב החוצה מהעבודה השוטפת. בנוסף, ההגבלים והרגולציות אשר תאגידים רבים (בנקים וכדומה) נמצאים תחתם מונעים מהתאגיד לפתוח את המערכות ולאפשר גישה נוחה לשותפים חיצוניים", הוא מסביר.

מן הצד השני, אומר אולשנצקי, "חברות הסטארט-אפ עומדות גם הן בפני מכשולים וקושי במציאת האדם הנכון בתוך ארגון סבוך, ואנחנו מקצרים לכולם את הדרך". לדבריו המערכת מאפשרת לתאגיד להגדיר מהם מדדי ההצלחה וכן להסיק מסקנות על ביצועי הפתרונות השונים.

החברה מעסיקה 37 עובדים שכולם בישראל, מלבד מנכ"ל החברה השוהה בניו-יורק. החברה אף מסרה כי במהלך השנה הקרובה יגוייסו 30 עובדים חדשים לתפקידי פיתוח שונים וכן לפיתוח עסקי, שיווק ומכירות. החברה לא מפרסמת נתונים פיננסיים. בין השמות המוזכרים באתר החברה כלקוחות, ניתן למצוא את אמזון ווב סרביסס, ג'נרל אלקטריק, ישראכרט, שניידר אלקטריק ו-AIG.

רועי סער, שותף בקרן מנגרוב שהובילה את הגיוס ציין כי הסיבה שהשקיע בחברה קשורה בהיכרות שלו עם הקשיים בתחום. "כשהייתי יזם ומכרתי לארגונים גדולים, הייתי מוכן לתת את יד שמאל בשביל לקבל הזדמנות לפיילוט וכדי לקבל צ'אנס. התהליכים של בדיקות היתכנות מאד מסובכים ופרוב בעצם פתרה את זה. החברה עושה דמוקרטיזציה לתהליך הזה. בעזרת פרוב שלושה מפתחים מבנגלור יכולים להתחרות בסטארט-אפ מעמק הסיליקון".

המודל העסקי של החברה בנוי כך שתאגידים משלמים עבור חבילות שונות, בהתאם לסוגי הבדיקות ולסוג הסביבות שהם מעוניינים להקים. חבילות אלו בנויות על שכבות מידע כגון דאטא שמופק עבורם, וכמות הבדיקות, הרישום והשימוש במערכת עבור חברות סטארט-אפ הוא חינם, עד לשלב שבו הן מתקבלות להריץ בדיקת היתכנות וזוכות בגישה לסביבת בדיקות. בשלב זה קיים תשלום סמלי עבור עלויות התפעול.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker