גולן טלקום הצליחה לבלום את הנטישה ההמונית; איזו חברה איבדה הכי הרבה לקוחות ביולי?

לראשונה מאז תחילת השנה נרשמה ירידה משמעותית במספר הלקוחות שנטשו את גולן טלקום ■ פלאפון היא החברה הגדולה המגייסת היחידה ביולי ■ HOT מובייל כבר אינה המגייסת המובילה

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משרדי גולן טלקום
הנטישה נבלמתצילום: אייל טואג

נתוני יולי בניידות המספרים בסלולר מצביעים על כמה מגמות מעניינות: הבולטת ביותר היא שגולן טלקום, תחת הבעלות החדשה של אלקטרה מוצרי צריכה, מצליחה להאט משמעותית את הנטישה המהירה שמלווה אותה כבר מספר רבעונים. את גולן טלקום נטשו ביולי 1,600 לקוחות לעומת 4,500 נטישות בממוצע מדי חודש מאז תחילת 2017, ולעומת מספר שיא של 5,700 נוטשים ביוני.

גולן טלקום מצליחה כנראה להאט את הנטישה באמצעות תמחור אגרסיבי, אך גם באמצעות הרחבת הפרישה הקמעונאית שלה. גולן טלקום חוותה מכה כאשר רשת באג הפסיקה לעבוד איתה והחלה להפיץ את פלאפון וכעת היא מתאוששת עקב הסכמי הפצה חדשים ברשת מחסני חשמל וברשת הנקודה האדומה.

הננטשת הגדולה בשוק ליולי היא סלקום, שאיבדה כ-5,000 לקוחות. לנתון המדויק קשה להגיע כי במהלך הרבעון העבירה אליה סלקום באופן סופי את לקוחות הום-סלולר (מפעילה וירטואלית ) - כ-19.5 אלף לקוחות שהצטרפו לחברה. בפרטנר נרשמה נטישה של 1,200 לקוחות.

נתון בולט נוסף הוא שהמגייסת הגדולה בשוק אינה HOT מובייל, שגייסה ביולי 1,400 לקוחות בלבד, לעומת יותר מ-5,000 בממוצע מדי חודש בחציון הראשון של 2017. מי שלקחה לה את התואר היא רשת רמי לוי תקשורת, שמוכרת קו מוזל למגזר החרדי וגייסה 3,800 לקוחות. 

טלזר (019 מובייל) ממשיכה בגיוס מרשים ובמהלך יולי הצטרפו אליה כ-2,800 לקוחות. גיוס חיובי נרשם גם בפלאפון, שהוסיפה 2,200 לקוחות חדשים בניוד לאורך החודש. פלאפון היא המגייסת היחידה מבין החברות הגדולות כבר חודשים ארוכים, באמצעות מותגי משנה מוזלים ופרישה קמעונאית רחבה.

מובילה בין החברות הגדולות. תחנת שירות של פלאפוןצילום: תומר אפלבאום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker