התחרות בטלפון הקווי תחכה עוד קצת: קשיים טכניים מעכבים את הרפורמה

אתמול היתה אמורה בזק להתחיל למכור את קווי הטלפון שלה למתחרות במחיר מפוקח - אך בעיות טכניות דוחות את המהלך ■ פרטנר ואקספון הודיעו בעבר על כוונתן להציע קווים ללקוחות, אך עדיין לא סיימו את ההיערכות, בעוד סלקום הודיעה כי תמחור הקווים אינו אטרקטיבי, ולכן לא תצטרף לרפורמה

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חדר שרתים של בזק. 70% ממשקי הבית משתמשים בטלפון קווי
חדר שרתים של בזק. 70% ממשקי הבית משתמשים בטלפון קוויצילום: Ahikam Seri / Bloomberg
אמיתי זיו

אתמול היתה אמורה לצאת לדרך הרפורמה בטלפון הקווי של בזק. החברה נדרשת להתחיל למכור את קווי הטלפון שלה למתחרות במחיר מפוקח, שיאפשר להן למכור אותם ללקוחותיהן בעלות נמוכה. ואולם, עקב בעיות טכניות נדחתה השקת השירות החדש, וכפי הנראה בימים הקרובים יושקו שירותי הטלפון המתחרים.

במאי התקבלה במשרד התקשורת החלטה לגבי הרפורמה ונקבע מועד להפעלתה. הוחלט אז כי חברות מתחרות יוכלו לקנות מבזק קו טלפון ב–16 שקל לחודש ובתוספת של 1.5 אגורות לדקת שיחה. בתמחור כזה, חברות יכולות להציע לצרכן הסופי קו ב–30–35 שקל לחודש, המגלם הנחה של כ–50% על המחיר הקמעוני של בזק. הטלפון הקווי נמצא עדיין בשימוש בכ–70% ממשקי הבית, וההוצאה הממוצעת של לקוח בזק היא 67 שקל לחודש. בסך הכל מדובר בענף של כ–3 מיליארד שקל בשנה, כך שפוטנציאל החיסכון לצרכנים גדול.

חברות התקשורת מגיבות באופן שונה לרפורמה. אקספון הקטנה אישרה כי בעקבות הרפורמה במחירים מופחתים היא תשיק שירות טלפוניה, אך בינתיים לא עלתה לאוויר בגלל קשיים בממשק עם בזק. גם פרטנר רואה ברפורמה הזדמנות, ומתכוונת למכור קווי טלפון ללקוחות (לא בטכנולוגיות VoIP שבה היא משתמשת כיום בקווי הטלפון שלה), אך גם היא עדיין לא סיימה את ההיערכות הטכנולוגית. לעומתן, סלקום הודיעה למשרד התקשורת באופן רשמי כי התמחור שקבע אינו אטרקטיבי מבחינתה, ולכן לא תצטרף לרפורמה. באותה נשימה הלינה סלקום על כך שבזק, לטענתה, מקשה על התהליך של מכירה חוזרת של קווים (מכירה לצרכן הסופי).

מנהל מחלקת קשרי הממשל של סלקום, ניר יוגב, כתב במכתב למנכ"ל המשרד בפועל, מימון שמילה: "בהמשך לפנייתך, אבקש לציין שמחירי הטלפוניה במכירה חוזרת גבוהים ב–50% ממחיר השירות הסיטוני, ולכן בשלב זה אין כל היתכנות למימוש שירות הטלפוניה החוזרת. העלות של מרכיב הטלפוניה לסלקום גבוהה ב–43% לפחות מהמחיר שבזק מוכרת את שירות הסינגל לצרכן.

פרטנר אטרקטיבית יותר
מחירי חבילות האינטרנט והטלפון הקווי )באנדל( שפרטנר צפויה
להציע ובזק מציעה כיום*, בשקלים לחודש

"גם בחישוב המוצר כחלק מחבילת באנדל (אינטרנט וטלפון), אין היתכנות כלכלית למוצר הטלפוניה במכירה חוזרת. תהליכי הניוד, הזמנת השירותים והטיפול בתקלות — גם הם נבנו על ידי בזק באופן עקום שאינו מקובל עלינו. לצערנו, לא היתה כל היוועצות בין בזק לספקיות, בזק בנתה את התהליכים בעצמה בהתאם לאינטרסים שלה".

בזק מצדה טוענת כי היא מוכנה לחלוטין לספק את שירות הטלפוניה למתחרות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker