"גם אם יוגש כתב אישום נגד אלוביץ' - לא סביר שיידרש לוותר על השליטה"

עו"ד אבי רימון: "סביר להניח שאם יוגש כתב אישום בפרשה, לא יוכל אלוביץ' לכהן בשום תפקיד בחברה - אלא אם יזוכה מהאישומים"

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שאול אלוביץ'
אמיתי זיו

החקירה הפלילית נגד שאול אלוביץ', בעל השליטה ויו"ר בזק, הביאה בשלב זה להרחקתו מהחברה ולאיסור לעסוק בענייניה. דוד גרנות מונה ליו"ר זמני וכעת הוא מנסה לייצב את הספינה — אך מה יקרה אם יוגש כתב אישום?

עו"ד אבי רימון, שמשרדו מתמחה בתחום הטכנולוגיה בדגש על דיני תקשורת ואינטרנט, אומר כי תרחיש שבו יידרש אלוביץ' לוותר על השליטה בבזק סביר פחות. לדבריו, במקרה של כתב אישום סביר להניח שאלוביץ' יידרש רק לוותר על משרה פעילה בחברה.

"לא ברור אם ניתן לשלול היתר שליטה מאדם על סמך כתב אישום. צו התקשורת קובע כי לראש הממשלה ושר התקשורת יש שיקול דעת אם לבטל את ההיתר שניתן לאלוביץ', לקיים שליטה או החזקה של 5% או יותר בחברה", אומר רימון.

לדבריו, "הדבר נכון גם לגבי כהונתו של אלוביץ' כדירקטור, מעצם היותו בחקירה, במקרה של כתב אישום או הרשעה. זה יהיה צעד מרחיק לכת לבטל היתר רק בגלל כתב אישום — אך הדבר תלוי בחומרתו של כתב האישום. סביר להניח שאם יוגש כתב אישום בפרשה, לא יוכל אלוביץ' לכהן בשום תפקיד בחברה — אלא אם יזוכה מהאישומים".

בתוך כך, בכיר לשעבר בבזק אמר: "מרבים לכתוב על הבעייתיות בעסקות בעלי עניין, אבל זווית שלא ראיתי שהתייחסו אליה היא הבעיה בכך שבעל השליטה הוא גם יו"ר החברה. גם כך מנכ"לים רוצים לרצות את בעלי הבית, אז עדיף שבעל השליטה לא יהיה היו"ר. מצב כמו שנוצר כיום לא היה יכול להיווצר בתקופת היו"ר הקודם, שלמה רודב".

מנהלים אחרים בקבוצת בזק, שנחקרו במסגרת הפרשה, עלולים לאבד את משרתם אם יוחלט על הגשת כתבי אישום.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker