חברת הסייבר ניוטרון מגייסת 21 מיליון דולר; המייסדים הישראליים מפנים את כסא המנכ"ל והיו"ר

המשקיעים האמריקאים פיטר סטיוארט, לשעבר בכיר במקאפי ודאגלס ברגרון, לשעבר מנכל וריפון יכנסו כמנכ"ל ויו"ר, בהתאמה ■ סך ההשקעה בחברה עד היום הוא 40 מיליון דולר

רותי לוי
רותי לוי
מנכ"ל ניוטרון - פיטר סטיוארט
מנכ"ל ניוטרון - פיטר סטיוארטצילום: יח"צ
רותי לוי
רותי לוי

חברת הסייבר הישראלית ניוטרון (Nyotron) הודיעה היום (ג') על גיוס של 21 מיליון דולר, בהובלת חברת האחזקות DGB בבעלות סנדרה ודאגלס ברג'רון ובהשתתפות פיטר סטיוארט והמשקיעים הקיימים בחברה: מבטח שמיר, גיל אגמון ושמואל חרל"פ, שהוא גם המשקיע הפרטי הגדול ביותר במובילאיי.

הסבב החדש מביא את סך ההשקעות בחברה ל-40 מיליון דולר. החברה סירבה למסור פרטים בנוגע להכנסותיה או לשוויה בגיוס הנוכחי. אך לפי דו"חות מבטח שמיר הציבורית, שביצעה את ההשקעה האחרונה בחברה, היא החזיקה ב-25.6% מהחברה בתמורה להשקעה של 7 מיליון דולר, כלומר, שוויה של ניוטרון עד הגיוס הנוכחי היה כ-27 מיליון דולר.

החברה סיימה את 2016 עם תזרים מזומנים שלילי של 5 מיליון דולר. לטענת החברה, ההון החדש ישמש אותה עבור שיווק והרחבת המוצרים, והיא מתכננת גיוס של עשרות עובדים למרכז הפיתוח הישראלי בשנה הקרובה.

בהודעתה מדווחת החברה גם על כמה שינויים בהנהלת החברה – סטיוארט, לשעבר בכיר בענקית אבטחת המידע מקאפי (McAfee) יחליף את המייסד והיזם הטכנולוגי ניר גייסט בכיסא המנכ"ל; וברג'רון יחליף את המייסד עמוס מלכא בכיסא היו"ר. שני המייסדים נשארים בחברה – גייסט כמנהל טכנולוגיה ראשי ומלכא כחבר דריקטוריון.

יו"ר ניוטרון - דאגלס ברג'רון, מבעלי חברת האחזקות האמריקאית DGB
יו"ר ניוטרון - דאגלס ברג'רון, מבעלי חברת האחזקות האמריקאית DGBצילום: יח"צ

המוצר של ניוטרון, המכונה פראנויד (Paranoid) הוא פתרון אבטחה שיושב על ליבת מערכת ההפעלה (Kernel). החברה פיתחה שפת תכנות בשם BPM שאמורה לזהות ולמפות את כלל הפעולות במחשב תוך דירוג רמת הסיכון שלהן בזמן אמת.

החברה כותבת בדיווח כי: "הגישה של ניוטרון פועלת לעצירת כל סוגי ההתקפות הלא ידועות, כולל התקפות "כופר", איומים נחושים מתקדמים והתקפות זדוניות אחרות. פתרונות החברה מותקנים בארגונים טכנולוגיים מהמתוחכמים בעולם, בהם סוכנות אכיפת-חוק אמריקנית גדולה, אל על, אירונאוטיקס, בנקים בארץ ובחו"ל ובתעשייה הביטחונית הישראלית.

ניוטרון הוקמה ב-2008 על ידי גייסט ומלכא. גייסט, כיום בן 28, החל ללמוד בטכניון בגיל 10, ובשנות העשרה היה יועץ אבטחת מידע לבנקים ולמיקרוסופט. מלכא, לשעבר ראש אמ"ן, גם השקיע בחברה. החברה מעסיקה כיום 60 עובדים  - 45 מהם במרכז הפיתוח של החברה בהרצליה. מטה החברה ממוקם בסנטה קלרה בקליפורניה.

מייסד ניוטרון - ניר גייסט
מייסד ניוטרון - ניר גייסט צילום: יח"צ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker