מנכל אינטל ישראל: נגייס 1,500 עובדים למפעל בקרית גת

גיוס העובדים נעשה כחלק מהיערכות לקו ייצור שבבים חדש במפעל שיושק במהלך 2018

אלירן רובין
אלירן רובין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אינטל קרית גת
מפעל אינטל בקרית גתצילום: דוברות אינטל

מנכ"ל אינטל ישראל, יניב גרטי, הודיע היום כי החברה צפויה לגייס בישראל כ-1,500 עובדים נוספים. את הדברים אמר גרטי במהלך סיור של ועדת המדע והטכנולוגיה במפעל אינטל בקרית גת. לדברי גרטי, בימים אלה מתבצעת במפעל הרצה של פס ייצור דור השבבים החדש ביותר של אינטל, וכי במהלך 2018 יחל הייצור.

גרטי ציין כי במסגרת רכישת חברת מובילאיי, צפויה אינטל לקיים חלק גדול מפעילותה בתחום הרכב האוטונומי מישראל - בעיקר בתחומי האסטרטגיה, המכירות, הפיתוח והקידום, “בהיקף שלא נראה כמותו בארץ”. עוד ציין, כי תחום הרכב יהיה אחד הדומיננטיים ביותר בפעילותה בתוך עשור, בהיקף של עשרות מיליארדים בשנה.

יו”ר הועדה ח"כ אורי מקלב ציין "הוועדה רואה במערכות הרכב האוטונומיות כאלה שיביאו לשינוי התחבורה הציבורית לאין היכר. הציבור צריך את השינוי הזה, התחבורה בישראל חייבת את השינוי הזה. הממשלה מצדה צריכה להסיר חסמים בתחום הביורוקרטי ולצאת מהקיבעון המחשבתי, אנחנו חייבים לייעל את כל המערכות למלחמה בגודש בכבישים והתחום האוטונומי הנו נדבך מרכזי בכך".

לשאלת יו"ר הוועדה, ח"כ אורי מקלב, עלן העסקת עובדים מכלל החברה הישראלית והפריפרייה, השיב גרטי כי תחת אינטל ישראל עובדים 6,900 עובדי פיתוח ו-3,300 עובדי ייצור, וכי מחצית מעובדי המפעל בקרית גת מתגוררים בדרום.
תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker