מומלץ ברשת

מחיפוש MP3 באמצעות גוגל, דרך עיתונים עבריים מהמאה ה-19 וכותרות עיתונים עדכניות בכל העולם ועד למשחק כדור ברשת

רויטל זילונקה
רויטל זילונקה

חפש בו

אתר שיעזור לכם למצוא קבצי MP3 באמצעות המגה-מנוע-חיפוש גוגל. לאחר שמקלידים את שם השיר נפתח חלון חדש של גוגל ובו קישורים לאתרים שבהם נמצא השיר המבוקש. נכנסים לאתר, ומורידים את השיר באמצעות קליק ימני על העכבר ושמירת הקובץ.

יום טוב

באתר הבית של בית הספר לפנג שואי אפשר - הפתעה, הפתעה - למצוא מאמרים על פנג שואי ואסטרולוגיה סינית וקצת ברכות. בסינית, כמובן. מקום טוב להתחיל בו כדי ללמוד איך לסדר את הבית או לשפץ אותו. באתר תמצאו גם לוח שנה, שמסומנים בו הימים המבורכים והימים המאתגרים. לידיעתכם: ה-25 באפריל אינו מומלץ לגינון. ה-1 במאי הוא יום טוב לשיפוץ.

מי אני?

ואם אנחנו כבר בתורות מזרחיות שמסייעות לבצע מקצה שיפורים פנימי וחיצוני, באתר של המרכז הישראלי לאניאגרם תוכלו לקרוא על תשעת הטיפוסים שנעים סביבנו. אפשר למלא שאלון ארוך כדי לדעת איזה טיפוס אתם, ולקרוא על המאפיינים של כל אחד מהטיפוסים.

עברי, דבר עברית

אם תהיתם אי-פעם כיצד נראה עיתון עברי ב-1892 תוכלו לקבל תשובה בארכיון המקוון של העיתונות העברית מהמאות ה-18 וה-19. הארכיון, שהוקם על-ידי בית הספרים הלאומי והאוניברסיטאי, מציג גיליונות של שישה עיתונים מרכזיים שיצאו לאור באירופה ובישראל: הלבנון, המגיד, חבצלת, הצפירה, המליץ והצבי/האור/השקפה. לכל עיתון יש מפתח גיליונות לפי לוח השנה העברי או הלועזי - ובסך הכל מוצגים אלפי גיליונות, בשפה העברית, שנסרקו ברזולוציה גבוהה. אפשר להתרשם איך פעם, ממש מזמן, בראש העמוד היה כתוב: "להודיע ולבשר ולהורות כל דבר הנדרש לאיש יהודי לדעת באשר הוא יהודי וחבר לחברת האדם".

כותרת ראשית

ועוד על עיתונות: באתר זה תוכלו לראות את העמודים הראשיים של 615 עיתונים מכל העולם.

בודהיזם עכשיו

פרויקט צילומים מרהיב של בודהה. תמונות של בודהה מזכירות לנו לפעמים לעצור לרגע, לקחת נשימה עמוקה ולהיות נוכחים כאן ועכשיו. במאגר, שגדל מיום ליום, כבר יש מאות תמונות, ואתם מוזמנים לצרף תמונות שצילמתם.

אל תנסו את זה בבית

ומשהו כיפי לסיום: משחק פלאש שבו צריך לגלגל את הכדור מצד אחד לצד השני בלי להיפגע. לא לבעלי עצבים חלשים.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ