האינטרנט תהרוג גם את הטלוויזיה? מחקר חדש מעריך כי הכנסות שירותי טלוויזיה ברשת יזנקו פי 10 עד 2012

"התחזקות הטלוויזיה והווידיאו באינטרנט מטה את יחסי הכוחות לטובת הצרכן", אומרים החוקרים

רויטל סלומון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

האינטרנט כבר גרמה לא מעט נזק לעיתונות המודפסת, לתעשיית המוסיקה וגם לתעשיית הסרטים. המפרסמים מקדישים חלקים גדלים והולכים מהתקציבים שלהם לפרסום באינטרנט, שמצליחה לעשות שמות בכל המדיה השונים.

מחקר חדש של חברת Informa Telecoms & Media טוען כי בשנים הקרובות, האינטרנט תגרום לשינויים משמעותיים גם בהרגלי צריכת הטלוויזיה שלנו. על פי המחקר, שירותי וידיאו וטלוויזיה חוקיים באינטרנט יניבו הכנסות של כ-6.3 מיליארד דולר עד שנת 2012 - כמעט פי 10 לעומת ההכנסות שנרשמו בתחום ב-2006.

על פי המחקר, ההכנסות ינבעו בעיקר מפרסום ומתשלום תמורת הורדת תכנים. הצפי הוא כי צפון אמריקה תניב את מרבית ההכנסות - 65%. בחברת המחקר טוענים כי נוצר סוג חדש של לקוח - צרכנים אקטיוויים שאינם מסתדרים היטב עם הצפייה הפסיווית בטלוויזיה כפי שהיא היום, ורוצים לבחור את התכנים שלהם בעצמם.

סיימון דייסון, ממחברי הדו"ח, אמר כי "בתעשיית הטלוויזיה כבר מבינים שיש צורך לעשות שינוי, והם מעניקים לצרכנים אפשרויות בחירה כמו וידיאו על פי דרישה (VOD) ומקליטי וידיאו דיגיטליים. התחזקות הטלוויזיה והווידיאו באינטרנט מטה את יחסי הכוחות לטובת הצרכן".

בינתיים, נראה כי תעשיית הטלוויזיה לומדת להיעזר ולהרוויח מהתחזקות הווידיאו באינטרנט. כך למשל, הרשתות CBS ו-NBC דיווחו על עלייה ברייטינג בתוכניות שהפיצו גם אונליין. על פי המחקר של Informa Telecoms & Media, חברות אשר ילמדו לשתף פעולה עם שירותי הווידיאו באינטרנט (דוגמת יו טיוב, גוגל וידיאו, מטהקפה ועוד), יוכלו למזער את הנזקים ולייצר לעצמן מודל כלכלי חדש, בו האינטרנט מכתיבה את הקצב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker