פילבר בדרך החוצה? מימון שמילה מונה למנכ"ל הזמני של משרד התקשורת

שר התקשורת, איוב קרא, החליט על המינוי עד לסיום נבצרותו של המנכ"ל שלמה פילבר או עד לתקופה של שלושה חודשים - המוקדם מביניהם

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מימון שמילה
מימון שמילהצילום: עופר וקנין

שר התקשורת, איוב קרא, החליט למנות את מימון שמילה למנכ"ל הזמני של המשרד עקב נבצרותו של המנכ"ל הנוכחי, שלמה פילבר.

ממשרד התקשורת נמסר כי "לאור ההתפתחויות סביב חקירת רשות ניירות ערך בעניין בזק, ובמטרה לשמור על רציפות ניהולית במשרד, בהתאם להוראות החוק, החליט שר התקשורת, איוב קרא, להשתמש בסמכותו ולמנות את מימון שמילה, המשנה למנכ"ל, לתפקיד מנכ"ל המשרד בפועל. כל זאת, עד לסיום נבצרותו של מר פילבר או עד לתקופה של שלושה חודשים, המוקדם מביניהם, כדי שעבודת המשרד תיעשה על פי הוראות החוק והסדר במשרדי הממשלה".

שמילה נמצא כבר שנים רבות במשרד התקשורת. הוא כבר כיהן פעמיים כמנכ"ל זמני במשרד מספר חודשים - לפני ואחרי אבי ברגר. בתפקידו הנוכחי הוא אחראי גם על תחום הספקטרום וגם על תחום ההנדסה במשרד וקודם לכן היה סמנכ"ל הפיקוח והאכיפה של המשרד, ואף כיהן תקופה מסוימת כיו"ר מועצת הכבלים והלוויין.

לשמילה עבר צבאי, והוא היה סא"ל בחיל התקשוב בתפקידו האחרון בצה"ל. "שמילה איש צבא קלאסי, הוא יעבוד לפי הספר עד הסוף, יעיר את ההערות שלו אבל ברגע שתוחלט מדיניות הוא יבצע אותה", מסר בכיר שמכיר את האיש תקופה ארוכה והוסיף: "בעיני זה מינוי טוב, הוא ראה כבר כמה שרים וכמה מנכ"לים - הוא ייצב את המשרד בתקופה סוערת כזו".

באחרונה היה מעורב שמילה בהכנת "מסמך המוכנות" של תאגיד השידור הציבורי. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker