הסטארט-אפ היהודי-ערבי מנצרת מגיע להודו: חתם על הסכם ב-20 מיליון דולר

הסטארט-אפ MindoLife הוקם על ידי ארבעה יזמים, יהודים וערבים, במסגרת תוכנית ההאצה Hybrid בנצרת ■ מדובר בעסקה משמעותית עבור החברה הקטנה מנצרת

אלירן רובין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מייסדי MindoLife: נועם לוי, יואב רוזנטל, רמי חולי ורמי יונס
אלירן רובין

מנצרת לניו דלהי: הסטארט-אפ MindoLife הישראלי, שפיתח פלטפורמת תוכנה לתחום האינטרנט של הדברים, חתם לפני מספר ימים על עסקה גדולה בהיקף של כ-20 מיליון דולר עם חברת  SAR גרופ ההודית שעוסקת בפתרונות אספקת חשמל, מים, טלפוניה ואנרגיה ירוקה בהודו. במסגרת העסקה הועברה מקדמה לחברה הישראלית, אך שארית הסכום מותנה באבני דרך נוספות.

בשלב הראשון של העסקה סוכם בין הצדדים על שילוב מוצרי לCyber-Things של MindoLife במוצרי ברי המים ובמערכות החיסכון באנרגיה הביתית של SAR. העסקה תתפרס על פני שלוש השנים הקרובות, כאשר מטרת הצדדים היא לייצר שיתוף פעולה ארוך טווח במסגרתו ישולבו טכנולוגיות נוספות של החברה הישראלית בשלל המוצרים של הענקית ההודית.

MindoLife הוקמה ב-2014 על ידי ארבעת היזמים רמי יונס, רמי חולי, יואב רוזנטל ונועם לוי, במסגרת תוכנית ההאצה Hybrid בנצרת. מדובר בתוכנית של מעוף לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה שנועדה לקדם שיתוף פעולה בין יהודים לערבים. החברה עד היום לא גייסה הון ממשקיעים וקרנות, ומומנה בעיקר מכספי רשות החדשנות ומענק שקיבלה ממשרד הכלכלה. לדברי היזמים, הם נמצאים כעת בעיצומו של סבב גיוס ראשון.

החברה פיתחה פלטפורמת תוכנה שמשמשת כתשתית לחיבור בין המכשירים השונים המחוברים לרשת, ושעל גביהם צרובה התוכנה של MindoLife. ״אנחנו מספקים ללקוח את הרשת ואת ניהול התקשורת בין ההתקנים השונים בפרוטוקול שמאובטח ביסודו״, מסביר יונס. לדוגמה, חברת SAR מתמחה במערכות של גיבוי לאספקת החשמל לבתים בהודו, ובכוונתם להשתמש במערכת של החברה כדי לנטר במדויק עומסים כדי לנהל נכון יותר את אספקת החשמל ממרכזי הבקרה. לדברי יונס החברה מיצרת כ-400 אלף רכיבים שמיועדים לצריבת התוכנה בכל חודש.

מדובר בעסקה משמעותית מאוד לחברה הקטנה מחיפה. לאחר שצמחה לכדי 15 עובדים, הצטמצמה באחרונה החברה ל-7 בלבד כיום - והעסקה הנוכחית צפויה להאיץ מחדש את פעילותה. לדברי יונס, החברה תגייס כ-10 עובדים נוספים בשנה הקרובה. יונס אינו קושר את העסקה ישירות לביקורו של ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי, אך מציין כי אכן זהו אכן חלק מהמאמצים של שתי המדינות לשתף פעולה בתחום הטכנולוגיה.

יונס אינו מסתפק כעת בהודו בלבד. לדבריו החברה פונה בעזרת רשות החדשנות גם לסין. ״אני מאמין שנוכל להתפתח שם בגדול. אנחנו במגע עם כמה חברות במדינה שרוצות לאמץ את הטכנולוגיה באותה שיטה. לדעתי חומרה סינית ותוכנה ישראלית זה שילוב מנצח", ציין.

תוכנית המאיץ הטכנולוגי הייבריד פועלת למען שילוב יזמים מהמגזר הערבי והיהודי ועידוד   ליצירת מיזמים משותפים. המאיץ פועל כשנתיים בנצרת ובתל אביב. הפעלת המאיצים נעשית על ידי עמותת בוגרי היחידה הצבאית 8200 שבוחנים עשרות מיזמים טכנולוגיים באזורי פריפריה.

אלי כהן, שר הכלכלה והתעשייה מסר בעקבות העסקה, "ההסכם בין ענקית התשתיות ההודית לסטארטאפ MindoLife, שצמח במאיץ הערבי-יהודי אותו מפעיל משרד הכלכלה, מהווה שבירת תקרת זכוכית עבור מיזמים מסוג זה ואנחנו צופים כי עסקה זו תביא להגברת העניין במיזמים המקודמים במסגרת המיזם החשוב".


לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker