פיטורים בפליק-פלאק לאחור: גטי אימג'ס נפרדת מהצוות הישראלי

גטי אימג'ס שרכשה לפני מספר שנים את הסטארט-אפ פיקסקאוט, החליטה לוותר על הצוות המקומי שכלל כ-40 עובדים ■ מנהל הפעילות בישראל: "זיהינו שיש צורך בשוק לתחום הווידאו - אבל לגטי לא היה עניין בכך. אנחנו מתחילים פעילות חדשה עם מרבית העובדים"

אלירן רובין
אלירן רובין
מנכ"ל פיקסקאוט, אורי לביא
מנכ"ל פיקסקאוט, אורי לביא
אלירן רובין
אלירן רובין

הסיפור הבא יכול היה בקלות להיות פרק נוסף בסדרה סיליקון ואלי. גטי אימג’ס, שרכשה לפני מספר שנים את הסטארט-אפ הישראלי פיקסקאוט, החליטה לוותר על הצוות המקומי שכלל כ-40 עובדים. עם זאת, מנהל הצוות המקומי מציין כי רוב חברי הקבוצה כבר החל לעבוד במסגרת פעילות חדשה שהוקמה. התוצאה הישירה היא פיטורים של 14 עובדים, בעיקר אנשי שיווק ומשאבי אנוש, כך מציין מנכ"ל מרכז הפיתוח של פיקסקאוט אורי לביא. לדבריו, בגטי העדיפו להעביר את מאמצי השיווק לשווקים הגדולים כמו ניו-יורק, ולוותר על פעילות זו מישראל.

"זה מהלך עצוב כי אנחנו נפרדים מחלק מהעובדים, אבל בכל זאת מרגש - כי אנחנו מתחילים משהו חדש עם 25 עובדי פיתוח מהפעילות הקודמת", מסר לביא. לדבריו, גטי לא היו מעוניינים בכמה מהפתרונות אותם הציע הצוות המקומי, שבעיקר כללו מעבר לתחום הוידאו. “עבדנו על פתרונות מדהימים לגטי אימג’ס. למדנו תהליכים מדהימים בתחום הבינה המלאכותית ורצינו להוציא את המוצרים לפועל - אבל החברה האם לא תמכה בזה", ציין. בשיאו העסיק המרכז מעל ל-60 עובדים.

במהלך תמוה לכאורה, גטי מוותרת על צוות הנדסה מקומי שייצר לה, כך טוענים בפיקסקואט, מקור הכנסות קבוע. המוצר העיקרי של החברה מאפשר הגנה על זכויות יוצרים ברשת. מוצרים חדשים של החברה כללו ניתוח וויזואלי ולמידה עמוקה ברשת, הן לעסקים והן למשתמשי הקצה. בנובמבר חתמה החברה על הסכם עבור המוצר החדש בפיתוחה עם AP.

כעת, מסביר לביא, הצוות הניהולי יחד עם 25 עובדי הפיתוח נפרדים מגטי ופועלים להקמת סטארט-אפ שבבסיסו המוצרים שניסו לפתח עבור גטי ושזו סירבה לקבלם. "זיהינו בשוק שיש צורך לתחום הווידאו, אבל לגטי לא היה עניין בכך. אנחנו נמשיך לתת להם עזרה בפיתוחים הישנים, אבל הם נתנו לנו יד חופשית להמשיך לפתח את המוצרים שלנו. היום אנחנו נמצאים בפיילוטים ראשונים עם אבטיפוס", ציין לביא, שהוסיף שהמוצר החדש לא פותח אצל גטי ולכן לא אמורה להיות בעייה עם הזכויות עליו.

אם זה לא דומה מספיק לאירועים בסדרה המוכרת, המוצר החדש עליו עובדים לביא והצוות עוסק בדחיסה של קבצי וידאו כבדים תוך ניתוח הקובץ הוויזואלי לטובת חיפוש חכם. "זיהינו שהעולם מתקדם מתחום הסטילס לווידאו, בתחומי פעילות מגוונים החל מביטחון ועד לשוק הצרכני. בעולם הזה יש שתי בעיות עיקריות. הרשונה היא גודל הדאטה, והשניה היא חיפוש חכם של אירועים מיוחדים בתוך הווידאו. המערכת מקטינה את הדאטה ומאפשרת חיפוש בתוך הקובץ", ציין.

השוק המיידי שאליו תפנה החברה החדשה הוא אולפני סטודיו ועסקים הפועלים עם אחסון קבצי וידאו. "אם זה יצליח אני אשמח לקלוט את כולם בחזרה", סיים לביא.

צילום: יח"צ

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ