קליקסופטוור חתמה על הסכם המשך עם חברה בת של דויטשה טלקום במספר מיליוני דולרים

החוזה ישמש לאופטימיזציה של התזמון והניתוב של יותר מ-25 אלף טכנאי שטח

ניר צליק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

קליקסופטוור, חברת פתרונות התוכנה לניהול ואופטימיזציה של מערך עובדים בשטח, חתמה על חוזה עם T-Home, חברה בת של דויטשה טלקום, עבור רשיונות להמשך שימוש במוצר ה-ClickSchedule. החוזה ישמש לאופטימיזציה של התזמון והניתוב של יותר מ-25 אלף טכנאי שטח.

תוכנת ה-ClickSchedule מבצעת אופטימיזציה של התזמון על ידי התחשבות במספר רב של משתנים - כגון מיומנות הטכנאי, המיקום, קרבה למשימות עבודה אחרות וכו' - וכן באירועים בזמן אמת בשטח, כגון מקרי חירום לא מתוכננים או עבודות שאורכות יותר או פחות מהזמן המתוכנן למשימה.

"חברות תקשורת מצליחות חייבות לספק שירות לקוחות שהמנויים יכולים לסמוך עליו", אמר חנן כרמלי, סמנכ"ל התפעול של קליקסופטוור. "אין הרבה חברות בעולם שמתמודדות עם האתגר של ניהול כוח עבודה נייד בממדים שכאלה, ואין הרבה ספקי פתרונות שיכולים לעמוד באתגר ולתמוך בכוח עבודה שכזה. T-Home וקליקסופטוור הוכיחו את יכולתן בצורה מרשימה, תוך שיתוף פעולה מוצלח".

T-Home משתמשת ב-ClickSchedule גם לאופטימיזציית התזמון לפרויקטים ארוכי טווח של תשתית, על מנת להבטיח שמספר נאות של טכנאים יהיה זמין לביצוע המשימות.

"לאחר עבודה משותפת של יותר מחמש שנים, הסכם הרשיונות בין T-Home לבין קליקסופטוור התקרב לסיומו. ההסכם החדש לרכישת רשיונות משקף את הרצון החזק של שני הצדדים להמשיך את שיתוף הפעולה ארוך הטווח", הוסיף כרמלי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker