פרסום ראשון

Fireglass הישראלית נרכשת על ידי חברת הענק סימנטק ב-250 מיליון דולר

פייר-גלאס הוקמה ב-2013 על ידי גיא גוזנר ודן אמיגה - בעלי עבר עשיר בתחום הסייבר. בין המשקיעים בחברה גם מיקי בודאי, מייסד החברות אימפרבה וטראסטיר. לסימנטק הנחשבת למובילה בשוק האנטי וירוס אין כמעט נוכחות בישראל והרכישה תביא להקמת מרכז פיתוח

אלירן רובין
אלירן רובין
מימין: גיא גוזנר ודן אמיגה, מייסדי פייר-גלאס
מימין: גיא גוזנר ודן אמיגה, מייסדי פיירגלאסצילום: מתוך לינקדאין

הסייבר הישראלי ממשיך לבעור: חברת פייר-גלאס (Fireglass) הישראלית שפיתחה מערכת לבידוד הגלישה בתוך ארגונים, נמכרת לחברת הענק סימנטק. סכום הרכישה לא פורסם, אך מוערך ב-250 מיליון דולר. החברה גייסה מאז הקמתה כ-22 מיליון דולר.

פייר-גלאס הוקמה ב-2013 על ידי גיא גוזנר ודן אמיגה - בעלי עבר עשיר בתחום הסייבר. גוזנר שימש קודם לכן בתפקיד בכיר במערך הפיתוח של חברת צ׳ק פוינט, ואמיגה החל את דרכו ביחידת 8200 והמשיך במספר תפקידים בתעשייה וכן כמרצה בחוג למדעי המחשב במרכז הבינתחומי. החברה שהמעיטה בחשיפה לתקשורת, מעסיקה עשרות עובדים בישראל ובארה״ב.

פייר-גלאס, יחד עם גוזנר ואמיגה, הצליחה למשוך כבר מימיה הראשונים שורה של משקיעים בולטים - בהם מיקי בודאי, ממייסדי חברת אימפרבה, ומי שהקים וניהל את חברת טראסטיר שנמכרה ליבמ ביותר מ-700 מיליון דולר. יחד עם בודאי השקיעו בחברה ראקש לונקר, משקיע בולט בתחום הסייבר, שמשקיע לא פעם לצד בודאי, וכן הקרנות דויטשה טלקום קפיטל פרטנרס, לייטספיד, NVP ו-Singtel Innov8.

המוצר שפיתחה החברה הינו מעין ״קיר זכוכית״ כטכניקה לבידוד של הגלישה בארגונים - כך שדפי הרשת בהם גולשים עובדים, יהיו נקיים מפוגענים. באתר החברה מצוינים מוצרים נוספים, בהם בידוד למערכות הדואר האלקטרוני ולמסמכים. לחברה ישנם לקוחות משלמים, והיא נבחרה בשנת 2016 לרשימת ה-Cool Vendors של גרטנר. 

הרוכשת סימנטק נחשבת לאחד השחקנים הבולטים בתחום אבטחת המידע. החברה מוכרת כאחת מספקיות האנטי-וירוסים המובילות בעולם, גם לשוק התאגידי וגם הצרכני. עם האצת תחום הסייבר, והעלייה במספר התקיפות החברה נאלצת לעמוד בפני אתגרים חדשים וחידוש הטכנולוגיות שאותן היא מציעה ולכן רוכשת חברות. לפני כשנה רכשה סימנטק את Blue Coat בעסקת ענק של 4.6 מיליארד דולר. החברה נסחרת בנאסד״ק לפי שווי של 16.4 מיליארד דולר.

לסימנטק כמעט שלא היתה נוכחות בישראל, והרכישה הנוכחית תשמש עבורה כרטיס כניסה לשוק המקומי ופתיחה של מרכז פיתוח. הנהלת החברה ביקרה באחרונה בישראל, ככל הנראה כחלק מביצוע העסקה. ל-TheMarker נודע כמו כן כי סימנטק עשויה להקים פעילות השקעות ובוחנת השקעות בתעשייה המקומית.

גיא הורוביץ
גיא הורוביץצילום: DTCP

"הרכישה לא אמורה להפתיע אף אחד", מסר גיא הורוביץ, שותף בקרן ההשקעות של דויטשה טלקום שהשקיעה בחברה. "העובדה שמוצרי הגנה ומניעה מהדורות הקודמים כבר לא מונעים חדירה לארגונים כבר ידועה לכל, וגם וקטורי התקיפה – למשל לינקים וצרופות באימיילים – לא מפתיעים. הבעיה היא שפתרונות טובים ומלאים קשים מאד לפיתוח ותחזוקה. פייר-גלאס פיתחה טכנולוגיה מורכבת מאד שמונעת את ההתקפה בלי לפגוע בחוויית המשתמש, וסימנטק, גם אחרי רכישת BlueCoat, זיהתה את הפתרון של פייר-גלאס כשכבה החסרה במגוון המוצרים הרחב שלה. אין לי ספק שהשילוב בין כח המכירה של סימנטק למוצר המצוין של פייר-גלאס יהיה ׳שובר שיוויון׳ בשוק", ציין הורוביץ.

"כשהשקענו בפייר-גלאס לפני שנה ידענו שלחברה יש פוטנציאל מכירות של מאות מיליוני דולר בשנה, ואולי אף יותר. אבל לחברה קטנה מישראל קשה לעשות את זה בלי שיתופי פעולה עם שחקניות ענק בעולם, ואנחנו בטוחים שהרכישה תאפשר להאיץ את קצב המכירות תוך מינוף הנכסים היחודיים של שתי החברות", הוסיף.

את חברת פייר-גלאס ייצגו עורכי הדין אסף הראל, קרן שטרית, דורין פנדוס וגל שמר ממשרד עורכי הדין מיתר, ליקוורניק, גבע, לשם, טל ושות'.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker