מפעל הייצור של ויסוניק בקרית גת ייסגר - 400 עובדים יפוטרו

פעילות הייצור של ויסוניק תועבר לסין, מרכז הפיתוח בתל אביב הכולל 125 עובדים ימשיך לפעול כרגיל ■ מדובר במהלך התייעלות כחלק מעסקת ג'ונסון קונטרולס-טייקו

רותי לוי
רותי לוי
מנכ"ל ג'ונסון קונטרולס, אלכס מולינארולי
מנכ"ל ג'ונסון קונטרולס, אלכס מולינארולי צילום: בלומברג
רותי לוי
רותי לוי

חברת ג'ונסון קונטרולס אינטרנשיונל סוגרת את מפעל הייצור של חברת מוצרי האבטחה הישראלית ויסוניק (Visonic) בקרית גת, ומפטרת את 400 עובדי המפעל. החברה הוציאה היום הודעה רשמית על כוונתה להעביר את כל הייצור של ויסוניק למפעל בסין עד סוף הרבעון השני של 2018. פעילות המחקר והפיתוח של ויסוניק בתל אביב, המספקת תעסוקה ל-125 עובדים לא צפויה להיפגע, כך לפי הודעת החברה.

ויסוניק הישראלית, שהוקמה ב-1973, מפתחת ומייצרת מוצרים ומערכות לאבטחה ואיתור של ציוד ואנשים בזמן אמת, המיועדים לבתי חולים, בתי כלא ומוזיאונים. היא נמכרה לענקית האבטחה השוויצרית טייקו (Tyco) ב-2011 לפי שווי של 100 מיליון דולר, ומאז פעלה כחלק מהיחידה העסקית של מוצרי האבטחה של החברה.

המהלך הנוכחי הוא חלק מתהליכי המיזוג שמבצעת ג'ונסון קונטרולס עם טייקו תחת המותג ג'ונסון קונטרולס אינטרנשיונל. ג'ונסון קונטרולס האמריקאית, שהוקמה ב-1974, עוסקת בייצור, שיווק והתקנת מערכות בקרה לבניינים מסחריים, מתן שירותים טכניים וניהול בניינים, ייצור מערכות לרכב וסוללות. טייקו, שהוקמה ב-1960, היא ספקית אבטחה והגנה משריפות. במשותף נהנות החברות מהכנסות של 30 מיליארד דולר בשנה, ומעסיקות 130 אלף עובדים. ג'ונסון קונטרולס אינטרנשיונל נסחרת בבורסה בניו יורק לפי שווי של 41 מיליארד דולר.

כשדיווחו החברות על המיזוג הקרב הצפוי ביניהן, בספטמבר 2016, העריכו כי תוכנית האינטגרציה תוביל לחיסכון של מיליארד דולר בשנה בהוצאות. המשרדים הראשיים של החברה הממוזגת יתרכזו בעיר קורק שבאירלנד, מילווקי שבמדינת ויסקונסין בארה"ב ושנחאי בסין.   

"ההחלטה התקבלה כדי לשרת טוב יותר את לקוחותינו", נמסר בתגובה רשמית מהחברה. "אנו נספק לעובדינו חבילות פיטורין הוגנות, ואנו מקווים שמאמצינו יעזרו להם לבצע מעבר חלק בתהליך זה. ויסוניק תשמור על נוכחות בתל אביב, במרכז המו"פ שלה המעסיק כ-125 עובדי הנדסה, שיווק, תמיכת לקוחות ומכירות".

טייקו
צילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ