איזו חברת סלולר איבדה יותר מ-27 אלף מנויים מתחילת השנה - ומי הרוויחה?

סיכום המחצית הראשונה של 2017 בניידות מספרים מצביע על הבהלה מהמשבר בגולן - ועל העדפה ברורה של הלקוחות לחברות הקטנות

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דוגמנית מצלמת סלפי
אמיתי זיו

סיכום מחצית השנה הראשונה של 2017 בניידות מספרים מראה תנועה ערה של לקוחות בין חברות הסלולר. נראה כי התחרות בשוק לא נרגעה, למרות העברת הבעלות בגולן - אם כבר אז להיפך. מספר הניודים הכללי בשוק הסתכם ב-1.18 מיליון ניודים, נתון הגבוה בכ-3% ממספר הניודים בחציון הראשון של 2016.

בראש החברות הנטושות עומדת גולן טלקום, שבמהלך התקופה עזבו אותה 27.5 אלף לקוחות שמצאו בית בחברות אחרות. במקום השני נמצאת פרטנר, עם 22.3 אלף נוטשים, ובעקבותיה סלקום, עם 14 אלף מנויים שעברו לחברה מתחרה.

בגולן טלקום החלה הנטישה בסוף 2015, כשהחברה הכריזה שתירכש על ידי סלקום - עסקה שלבסוף בוטלה. במשך חודשים ארוכים סיפקה גולן כותרות שליליות, כולל איומים מצד בעלי החברה על קריסת מערכות כללית או על פשיטת רגל - מה שהוביל לעזיבת לקוחות נרחבת. עד העסקה הייתה גולן מושכת המנויים הגדולה של ענף הסלולר.

מאז נרכשה גולן טלקום על ידי אלקטרה צריכה, אך הסנטימנט השלילי כלפיה נמשך. כך, גם בחודש יוני, תחת הבעלות החדשה, עזבו את גולן 5,700 לקוחות. את פרטנר אמנם נטשו ביוני 5,800 לקוחות, אך לה יש בסיס לקוחות גדול בהרבה. לעת עתה, גולן יכולה לפחות להתנחם בהאטת קצב הנטישה - 27.5 אלף, כאמור, בחצי השנה האחרונה, לעומת כ-42 אלף לקוחות בחציון הראשון של 2016.

בגיוס לקוחות ממשיכה להוביל HOT מובייל. לחברה נוספו בחציון הראשון של השנה 31.1 אלף לקוחות (זהה לנתון בחציון המקביל ב-2016). שנייה אחריה בגיוס היא רמי לוי, אליה התווספו 18.2 אלף לקוחות. רמי לוי הציג חבילה זולה במיוחד עבור הציבור החרדי - 6.9 שקלים לחודש עבור שיחות ללא הגבלה - מה שיכול להסביר במידת מה את הגידול בבסיס הלקוחות.

שלישית מבין המגייסות היא חברת 019 מובייל (טלזר) שאליה עברו במהלך החציון 11.2 אלף לקוחות. החברה הקטנה ממקדת את מאמצי השיווק שלה במהגרי עבודה וכרטיסי חיוג בתשלום מראש, והיא היחידה בשוק שמבטיחה מחיר קבוע ל-3 שנים - הבטחה אטרקטיבית ללקוחות רבים. טלזר מעדיפה לפעול מתחת לרדאר, אך היא מגייסת משמעותית בשוק כבר רבעונים רבים, והגדולה מבין חברות הסלולר הווירטואליות.

מבין חברות הסלולר הגדולות רק פלאפון הגיעה לנתוני גיוס חיוביים של 5.5 אלף לקוחות בין ינואר ליוני 2017.

חברות הסלולר סובלות מתופעת "דלת מסתובבת" של לקוחות, ונאלצות לקיים מבצעים אגרסיביים רק כדי לשמור על מצבת הלקוחות הקיימת - ולכן ההכנסה החודשית מלקוח נמצאת במגמת ירידה. התנועה המשמעותית ביותר נרשמה בחברת פלאפון עם כ-300 אלף מצטרפים ומספר דומה של נוטשים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker