רכישה שלישית ב-8 חודשים: JFrog מנתניה רוצה לכבוש את תחום עדכוני התוכנה

הסטארט-אפ הישראלי המפתח פתרונות לניהול והפצה של ספריות תוכנה, רוכש את חברת קלאוד-מאנץ (CloudMunch) שפיתחה מערכת ניתוח מידע ובינה עסקית ■ ההערכות הן כי שווי העסקה הוא יותר מ-10 מיליון דולר

אלירן רובין
אלירן רובין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מייסדי JFrog
מייסדי JFrog: יואב לנדמן (מימין), פרד סימון ושלומי בן חייםצילום: יח"צ

חברת ג’ייפרוג (JFrog) הישראלית ממשיכה לדהור קדימה. הסטארט-אפ שפיתח פלטפורמה הכוללת מספר פתרונות לניהול והפצה של ספריות תוכנה, בהם משתמשות החברות הגדולות בעולם, רוכש את חברת קלאוד-מאנץ’ (CloudMunch) שפיתחה מערכת ניתוח מידע ובינה עסקית עבור עולם ה-DevOps. סכום הרכישה לא נמסר, אך בחברה ציינו כי מדובר בעסקה הגדולה ביותר מבין שלוש הרכישות שביצעה עד כה. ההערכה היא כי שוויה הוא יותר מ-10 מיליון דולר.

"עשינו מהלך קצת משוגע", מעיד שלומי בן חיים, מייסד ומנכ”ל החברה. "במהלך 8 חודשים רכשנו 3 חברות, כאשר הנוכחית גדולה ומשמעותית יותר מהקודמות. אם הרכישה הראשונה היתה העשרת הפתרון האוניברסלי של ג'ייפרוג, והשנייה צירפה צוות חזק לכוח הפיתוח שלנו המתמחה באוטומציה - כעת מדובר בעסקה שממש מרחיבה את ה-IP שלנו ועתידה לקדם מוצר חדש שנשיק לשוק. זו עסקה מאוד אסטרטגית", ציין.

JFrog הוקמה ב-2008 על ידי בן חיים, יואב לנדמן, סמנכ"ל טכנולוגיות ופרד סימון, ארכיטקט ראשי - מתוך פרויקט קוד פתוח שנועד לתת מענה לניהול ספריות תוכנה. בעידן שבו טכנולוגיות הולכות ומתפתחות בקצב מהיר, הכלים השונים שפיתחו ב-JFrog מאפשרים לחברות לשחרר עדכוני תוכנה בתדירות גבוהה.

המגמה העולמית מאפשרת פיתוח זריז של תוכנות או עדכון מהיר של גרסות מכונה DevOps. מדובר בפילוסופיה שונה של תהליכי בניית אפליקציות, שבבסיסה חיבור עבודות הפיתוח והתפעול. אחד האלמנטים המרכזיים שהולידו את ה-DevOps הוא שחברות חייבות להיות כיום מהירות וזריזות יותר על מנת להיות תחרותיות. מי שלא מיישם את זה - עשוי להפסיד למתחרים שלו. JFrog היא אחת השחקניות הבולטות כיום בתחום, ונחשבת גם לאחד הסטארט-אפים הצומחים בישראל. לחברה כ-4,000 לקוחות, בהם גוגל, אמזון ונטפליקס, ובאחרונה הצטרפו אליה פייסבוק, מורגן סטנלי ובנק אוף אמריקה. החברה גייסה עד היום 62 מיליון דולר, אך לדברי בן חיים בקופתה כיום סכום גבוה מזה, והיא אינה נמצאת לקראת גיוס הון בזמן הקרוב.

"אנשים רוצים עדכונים באופן מהיר ורציף"

בן חיים מסביר כי אם עד לפני כמה שנים בכל עדכון גרסה היה צורך בבניית הקוד מחדש, מה ש-JFrog מספקת הוא פלטפורמה עם מספר מוצרים שעוזרים לכותבי הקוד ואנשי ה-DevOps לשלוף מתוך ספריות תוכנה את הרכיבים המתאימים להם בכל פעם, ללא בנייה של הגרסה הקשיחה הקודמת, וכן להפיץ את העדכונים הלאה.

"ילדים היום כבר מראים את זה באופן הטוב ביותר", אומר בן חיים. “אין להם סבלנות לשאלות שהסמארטפון שואל, אם לעדכן או לא לעדכן תוכנה. הם רוצים הכל מעודכן תמיד - והחברות הגדולות מבינות את זה. פייסבוק מעדכנת גרסות כמה פעמים ביום בלי שאנחנו מרגישים. זו חוויה חדשה והכרחית בעולם של היום. אנחנו פה כדי שזה יקרה באופן היעיל ביותר עבור הארגונים שמבצעים את העדכונים, והיופי הוא שזה משפיע בסוף על כולנו".

החברה הנרכשת, קלאוד מאנץ’, פיתחה כלי לחיווי של סביבת התפעול בעולם ה-DevOps. החברה הממוקמת בסיאטל ובבנגלור שבהודו ומעסיקה 13 עובדים וגייסה מאז הקמתה 3.4 מיליון דולר, בין היתר מחברת VMware. עם הרכישה מתרחבת JFrog גם להודו. קלאוד מאנץ’ משתלבת עם כלים ומערכות כמו JIRA, GitHub, Jenkins, SonarQube ,Docker ,Kubernetes, וכמובן, JFrog Artifactory.

"הם פיתחו לוח שעונים שעוזר למנהלים בארגונים להבין מה מצב עדכוני התוכנה ועבודת הצוותים. למרות שמדובר במהפכה, מנהלי טכנולוגיה בארגונים היום עדיין לא מבינים לעומק את התרומה של DevOps לארגון. הם יודעים שאספקה של מערכות באופן מהיר מחויבת המציאות, אבל הם לא מבינים לגמרי את השינוי. עכשיו אנחנו נותנים להם חלון למה שקורה בתהליך שחרור עדכוני התוכנה. זה נותן למנהלים שקיפות שאין להם. הם נוסעים היום בעוורון מוחלט. לכן זו רכישה אסטרטגית חשובה שתשתלב בפלטפורמה של JFrog וקפיצה נוספת קדימה, במטרה להגשים את החזון שלנו להפיכת תוכנה ל’נוזלית’", הסביר בן חיים.

פראדיפ פרבהו, מנכ"ל ומייסד שותף בקלאוד מאנץ’, מסר: "אנו נרגשים לקפוץ קדימה עם JFrog ולהמשיך את המשימה שלנו - לאפשר לארגונים לשחרר תוכנה טובה יותר במהירות רבה יותר. המוצרים המשלימים שלנו יעבדו יחדיו, כבסיס אשר ישפיע על ארגונים מובילים בעולם".

JFrog יוצגה על ידי עו״ד איתי פרישמן, יעל נרדי וגל משגב ממשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות'.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker