פרסום ראשון |

חברת ההימורים ויליאם היל סוגרת את הפעילות הישראלית – 250 עובדים יפוטרו

הפעילות הישראלית מתרכזת בתחום השיווק של הימורים מקוונים ■ החברה: "לרבים מהעובדים יוצעו הזדמנויות לרילוקישן או חבילות שימור עד לסגירת הפעילות הישראלית"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הימורים מקוונים. משרדי חברת ויליאם היל בישראל
משרדי חברת ויליאם היל בתל אביבצילום: תומר אפלבאום

ענקית ההימורים הבריטית ויליאם היל תסגור את פעילותה בישראל עד סוף הרבעון הראשון של 2018, כך עולה ממידע שהגיע לידי TheMarker. יותר מ-200 עובדים מתוך כ-250 עובדיה בישראל יפוטרו, ומשרדי החברה במגדל המרובע בעזריאלי יפונו. חלק קטן של עובדי מפתח יקבלו הצעה לרילוקיישן למטה החברה בבריטניה או למקומות אחרים באירופה. לרבים מהעובדים יוצעו חבילות שימור כדי להשאירם עד לסגירת הפעילות המקומית. החברה אישרה את הפרטים וציינה כי במהלך השבוע הנוכחי מתקיימות שיחות אישיות עם העובדים. 

ויליאם היל היא חברה ותיקה שהוקמה בשנות ה-30, וכיום נסחרת בבורסות בלונדון ובניו יורק לפי שווי של 2.4 מיליארד ליש"ט (3 מיליארד דולר), בדומה לשוויה לפני כשנה. החברה מעסיקה כ-16 אלף עובדים ב-10 מדינות. מרכז הפעילות הישראלי פועל מאז 2008 ועוסק בשיווק של הימורים מקוונים, למרות שאין לחברה לקוחות ישראלים, ולמעשה לישראלים אסור להשתמש בשירותיה. מחצית מהעובדים הישראליים מועסקים בשיווק ולא במשרות פיתוח.

דו"חותיה הכספיים של החברה מ-2016 עשויים לשפוך אור על המהלך הנוכחי: לאחר שנים ארוכות של צמיחה עקבית בפעילות ההימורים המקוונת, האחראית לכשליש מהכנסותיה – חלה ירידה של 3% בהכנסות, הרווח התפעולי המתואם ירד ב-20%. לפי הדו"חות, הלקוחות החדשים הניבו הכנסות נמוכות מהמצופה, והחברה תולה זאת ב"שיווק לא יעיל" שהוביל, בין השאר, לחילופי הנהלה בחטיבת השירותים המקוונים בבריטניה. 

בדו"חות קבעה החברה יעד של צעדי התייעלות בפעילות המקוונת שיביאו לחיסכון של 40 מיליון ליש"ט (51 מיליון דולר). “הפעילות המקוונת גדלה במהירות ב-8 השנים האחרונות מבלי שנעשתה עליה ביקורת. יש לטפל גם בתחומים כמו הוצאות חיצוניות, שירותי IT, שירות לקוחות ומבנה ארגוני”, נכתב בדו”חות. 

החברה סבורה כי שיווק הפעילות מאירופה, קרוב ללקוחותיה, יהיה יעיל יותר. באתר המידע העסקי LeapRate שדיווח על העסקה בעקבות הפרסום ב-TheMarker מסבירים את סגירת הפעילות בעלויות התפעול הגבוהות בישראל - השילוב של שקל חזק עם עליית מחירי הנדל”ן. 

כ-3,000 עובדים בחברות ההימורים בישראל

תחילת דרכה של החברה בישראל הייתה במסגרת פעילות משותפת עם חברת פלייטק של טדי שגיא, שסיפקה תשתיות טכנולוגיות להקמת הקזינו המקוון. כשלוש שנים לאחר מכן ניצלה ויליאם היל אופציית רכישה שעמדה לזכותה, וקנתה את חלקה של פלייטק במיזם המשותף (29%) ב־460 מיליון ליש"ט.

בישראל פועלות עשרות חברות בתחום ההימורים המקוונים, בהן מותגים בינלאומיים מוכרים. הבולטות שבהן הן 888 ופלייטק הישראליות, לצד ויליאם היל ולדברוקס הבריטיות שכל אחת מהן מעסיקה מאות עובדים. בנוסף, פועלות בישראל עשרות חברות קטנות יותר, שרובן אינן מוכרות לציבור הרחב. מספרם הכולל של העובדים בחברות ההימורים בישראל מוערך ב-3,000-2,000.

ממטה ויליאם היל בבריטניה נמסר בתגובה: "נפגשנו עם העמיתים שלנו בתל אביב היום (א') כדי להודיע להם כי החברה החליטה להעביר את הפעילות שלהם מישראל לאירופה. החברה מכירה בתרומה של הצוות הישראלי להצלחת עסקיה המקוונים, אך החליטה כי שיווק פעילותה מאירופה יהיה יעיל יותר. אנו עורכים כעת פגישות אישיות עם העובדים הישראלים, ולרבים מהם יוצעו הזדמנויות לרילוקישן או חבילות שימור עד סגירת הפעילות הישראלית. התהליך יטופל בצורה מקצועית וברגישות, והצוותים המקומיים מבינים את ההחלטה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker