המלחמה בהורדות הפיראטיות: נסגר אתר הכתוביות בעברית הגדול בישראל

בעלי TOREC, אתר הכתוביות בעברית שנחשב לגדול בישראל, חויבו בתשלום פיצויים בסך עשרות אלפי שקלים, וכן הוצא צו מניעה קבוע נגד ארבעת דומיינים חלופיים ששימשו את האתר

רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"כתום זה השחור החדש". עדיין מעניקה קול לנשים שבדרך כלל לא זוכות לייצוג בטלוויזיה
כתום זה השחור החדשצילום: Netflix
רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן

ארגון זיר"ה ממשיך במאבק נגד שירותים ואתרים המפיצים תכנים פיראטיים ברשת. אתמול (ב'), לאחר חקירה שארכה חודש, הצליח הארגון לסגור את TOREC, אתר הכתוביות בעברית הגדול בישראל, שהפיץ למשתמשים תרגומים לסרטים וסדרות. בחודש האחרון הצליח זיר"ה לסגור שלושה אתרים שהפיצו תכנים פיראטיים באמצעות תוכנת קודי, בהסכם פשרה בין הצדדים שבו שילם כל בעל אתר לזיר"ה קנס של 50 אלף שקל.

TOREC נסגר במסגרת הסכם פשרה, לאחר שבזיר"ה הגישו תביעה נגד בעליו. עוד לפי ההסכם, הוטל על בעל האתר תשלום פיצויים בסך עשרות אלפי שקלים וכן הוצא צו מניעה קבוע נגד ארבעת דומיינים (שמות מתחם) חלופיים ששימשו את האתר: torec.net, torec.pw, torecx.net ו-טורק.net. על הסדר הפשרה חלה סודיות משפטית לבקשת בעל האתר TOREC ועל כן סכום הפיצוי לא נמסר. לדברי הארגון, בעל האתר פעל תחת שם
בדוי, וניהל חשבונות שאליהם הוזרמו תרומות כספיות של גולשים.

אתר TOREC, היום

ארגון זיר"ה (זכויות יוצרים ברשת האינטרנט) נלחם כבר כמה שנים בהפצת פיראטית של תוכני וידאו ומוסיקה ברשת. זהו ארגון לובי שהוקם על ידי חברות הפקה והפצת תוכן כמו יונייטד קינג, yes ,HOT, קשת ורשת - במטרה להילחם משפטית בתופעת התכנים הפיראטיים. פעילות האכיפה שלו נעשית מתוקף החזקתו שלו, או של החברות המיוצגות על ידו, בזכויות על התכנים השונים. ההתאגדות של זיר"ה כפופה להיתר מאת הממונה על ההגבלים העסקיים, ונתונה לפיקוחו.

לפני כחודש הגיש הארגון צווי מניעה נגד שני נתבעים נוספים שנמצא כי הפיצו תוכנות קודי לא חוקיות, אך טרם הושגה עמם פשרה וההליך המשפטי נגדם בבית המשפט המחוזי נמשך. ואולם, למרות המאבק העיקש להסרת תכנים פיראטיים מהרשת, הרי שכאשר אתר אחד נסגר - קם אתר אחר עם כתובת חדשה ושם דומה, שממשיך את הפעילות הפיראטית של קודמו.

מארגון זיר"ה נמסר: "נמשיך את המאבק בפיראטיות, המכלה כל חלקה טובה בעולם היצירה הישראלי וגורמת לזילות של היצירה הישראלית. אתרי התרגומים המפרים הם גורם מרכזי בתעשיית ההפרות בישראל, וסגירת האתר TOREC מהווה שלב נוסף במאבק בפיראטיות. זיר"ה ממשיכה במאבק באתרי התרגום הפיראטיים, המתרגמים הפיראטיים ומפיצי הקודי, הכוללים הרחבות מפרות זכויות."

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker