ההשקעה השנייה של מעבדת האינטרנט של ג'מיני ולייטספיד: אתר ייעוץ להשקעות

הסטארט אפ Increditrade מיועד לספק תוכן בתשלום בנושא השקעות למשקיעים קטנים ובינוניים

ליאור הנר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליאור הנר

מעבדת ההשקעות לתחום האינטרנט LGiLab של קרנות ההון סיכון ג'מיני ולייטספיד ביצעה השקעה שנייה בחברת אינטרנט צעירה מאוד. אינקרדיטרייד (Increditrade), אתר תוכן ויישום מקוון שאמור לתת ייעוץ השקעות למשקיעים קטנים ובינוניים, הוקם רק לפני כחודש באמצעות תמיכה של קבוצת עופר היי-טק, וכבר זכה להשקעה הראשונית והחל להעסיק 10 עובדים.

"משקיע קטן לא יכול לקבל מידע מדויק ומוצלח לגבי תיק ההשקעות שלו באותה רמה שמקיעים גדולים מקבלים מהיועצים היקרים שלהם", אומר גיא הירש, שהקים את אינקרדיטרייד ביחד עם אסיף שטופמן. "אנחנו מייעדים את התכנים שלנו למשקיעים קטנים ובינוניים שיש להם תיקי השקעות באתרים כמו etrade או schwab בסכומים של 50 אלף עד מיליון דולר", מסביר הירש. היזמים והמשקיעים עדיין שומרים על חשאיות סביב התפקוד המלא של האתר, אך לדבריהם כל משקיע יקבל המלצות בהתאם לפורטפוליו שלו וליעדים שהוא מציב, באמצעות שילוב של יישום אוטומטי ויועצים אנושיים.

לדברי הירש, האתר לא יחייב רישום בחברת השקעות ספציפית, ויפעל באופן עצמאי. בעתיד מקווים בחברה ליצור הסכמי שיתוף פעולה עם גופי תוכן גדולים ובתי השקעות בארה"ב. "אנחנו מכוונים לשוק האמריקאי, משום שבו יש אחוז גבוה של אנשים שנוטים לנהל בעצמם את החסכונות הפנסיונים שלהם, והם יותר פתוחים לרעיון קבלת החלטות באינטרנט", טוען הירש. "יש לנו פטנט אחד על היישום עצמו ועל המודל העסקי. אנחנו מתכוונים להתייחס אליו ברצינות וננסה לבנות חסמים כדי לא לאפשר לאנשים לפתח משהו דומה", הוא מסביר.

היקף ההשקעה לא נמסר, אך אוריאל אוחיון, המנהל של LGiLab, הסביר כי כמו כל ההשקעות בתחום האינטרנט שהגוף מתכנן לבצע, גם ההשקעה הזו היא בגובה של עד מיליון דולר. "בחברה הזו אפשר לקבל פידבק מדיד לגבי סיכויי ההצלחה בלי להשקיע יותר מדי, וזה מה שאנחנו מחפשים", הסביר אוחיון. האתר צפוי להיפתח לבטא סגורה במהלך החודשים הקרובים, ולהפוך לפעיל לחלוטין עד סוף 2007.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker