משתמשים סינים תובעים את סימנטק בעקבות עדכון וירוסים פגום

העדכון הפגום גרם לכך שתוכנת האבטחה של סימנטק זיהתה קבצים חיוניים של חלונות כווירוסים והשבית אלפי מחשבים

IDG
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ענקית האבטחה סימנטק אישרה היום שלפחות שתי תביעות נזיקין הוגשו כנגדה על ידי משתמשים סיניים, וזאת לאחר שמחשביהם נפגעו כתוצאה מעדכון פגום של תוכנת האנטי וירוס של סימנטק בחודש שעבר.

ליו שיהואי, עו"ד בחברת הונגמיאן, הפועלת בדרום מחוז גואנגונג, תובע פיצויים של 1,644 יואן (215 דולר) כפיצוי על שירותי תמיכה טכנית אותם נאלץ לשכור על מנת להחזיר את המחשב שלו למצב תקין. זהותו של התובע השני לא נמסרה, אולם על פי הדיווח, הוא דורש 50,000 יואן (6,542 דולר), זאת כפיצוי על אובדן נתונים במחשב הנייד שלו, שעליו רצה תוכנת האנטי וירוס של סימנטק.

כריס פאדן, דובר חברת האבטחה האמריקנית, אישר את דבר שתי התביעות, אולם לא מסר כל מידע נוסף. "אלו הן שתי התביעות היחידות עליהן אנחנו יודעים", אמר.

הצרות של סימנטק בשוק הסיני החלו בסביבות 1 בלילה שעון בייג'ינג, ב-18 למאי, כאשר היא שיחררה עדכון וירוסים פגום ללקוחות בעלי מערכת הפעלה Windows XP SP2 בשפה הסינית. הגירסה החדשה זיהתה בטעות שני קבצים בעלי חשיבות מכרעת למערכת ההפעלה כסוסים טרויאניים, ושמה את שניהם בהסגר. פעולה זו גרמה לשיתוק של המחשב, ואף מנעה כל אפשרות לאתחול מחדש. סימנטק שיחררה גירסה מתוקנת של העדכון הפגום כ-13 שעות מאוחר יותר, אולם זה כבר היה מאוחר מדי עבור מחשבים רבים, שנזקקו לעותקים חדשים של שני הקבצים המדוברים על מנת לחזור למצב פעולה.

נציגים של סימנטק לא שללו אפשרות של פיצוי עתידי למשתמשים שנפגעו. לדבריו של וינסנט וויפר, מנהל בכיר בצוות תגובות האבטחה של סימנטק, ברגע שאנשי התמיכה הטכנית יסיימו להחזיר את המחשבים למצב תקין, החברה "תשקול את ההשלכות הנוספות".

עם זאת, פאדן אומר כי לא התקבלה עדיין החלטה סופית לגבי תוכנית פיצוי. "אנחנו עדיין בתהליך של סיוע ללקוחות", הוא הוסיף. "ואנחנו גם בקשר עם הרשויות הממשלתיות המתאימות על מנת לענות על כל שאלה שעשויה להיות להן". בשבוע שעבר הרחיבה סימנטק את שעות הזמינות של התמיכה הטכנית עבור משתמשים הזקוקים לעזרה כלשהי, ואף פרסמה התנצלות רשמית באתר האינטרנט שלה.

סימנטק גם הודיעה ב-23 למאי על כוונתה לפתוח סניף מקומי בסין לפני סוף השנה. עיתוי ההודעה היה מקרי, טוען פאדן. "אנחנו מתכננים לעשות את זה כבר זמן רב. זה לא משהו שעושים בין לילה", אמר.

סימנטק מקווה שעל ידי הקמת מרכז מקומי בסין - זאת לצד מרכזיה הקיימים בארה"ב, יפן ואירלנד - היא תוכל להימנע ממקרים של עדכונים פגומים בעתיד. בתשובה לאחת השאלות באתר החברה בשפה הסינית אף נאמר שהקמתו של המרכז החדש תאפשר תהליך בדיקה יסודי יותר לעדכונים האזוריים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker