Technovation 2017Technovation 2017

"רוצים שחברה בינלאומית תתעניין בסטארט-אפ שלכם? כך תעשו זאת"

במושב הסטארט-אפים בכנס הציגו 5 יזמים את המיזמים שלהם, וקיבלו משוב מאסטורה מודנה, מנכ"ל ושותף מייסד של קרן טרה, ואייל מילר, מנכ"ל Samsung Next ■ בלינדה תומפסון, שפתחה את המושב: "לחברות הגדולות קשה לזהות מבעד למסך הערפל מי הם הסטארט-אפים הבשלים והמעניינים"

אורן מג'ר
בלינדה תומפסון
בלינדה תומפסוןצילום: עופר וקנין

את מושב הסטארט-אפים פתחה הרצאתה של בלינדה תומפסון, ראש מערך הטכנולוגיה של BDO העולמית שעסקה בחשיבותה של הטמעת טכנולוגיה חדשה בארגונים לדבריה, מחקר עדכני של חברת המחקר גרטנר הראה כי בין הגורמים שיוצרים הבדל בין חברות בעלות ביצועים דיגיטליים עודפים לבין אחרות הוא היכולת לאמץ אקוסיסטם דיגיטלי. שיתוף פעולה ונגישות לסטארט-אפים הוא מאפשר לעשות זאת. המעבר לאקוסיסטם שכזה תורם ליכולתם להתפתח ולהתמודד עם השינויים המהירים, לאמץ חדשנות להגדיל את התפוקה.

ליזמים שמבקשים לבסס שיתופי פעולה בין הסטארט-אפים לבין חברות גלובליות, המליצה תומפסון להבין כי עליהם להפגין מנהיגות ולהראות נוכחות כדי לקבל תשומת לב: "לחברות הגדולות קשה לזהות מבעד למסך הערפל מי הם הסטארט-אפים הבשלים והמעניינים. לכן, כדאי להם מאוד להפגין נוכחות ברשתות חברתיות, לפרסם מאמרים בתחומי העיסוק שלהם, לעורר השראה בתחום המקצועי ולהשתתף בכנסים".

תומפסון גם המליצה למיזמים לפעול במסגרת חממות ואקסלרטורים, חלקם של חברות גדולות, כמו מיקרוסופט או גוגל: "אנחנו פונים אליהן ומבקשים רשימה קצרה של סטארט-אפים מעניינים וזה עוזר שהם כבר עשו סינון ויכולים להמליץ".

למדוד את המשאיות, לא את הפחים

בהמשך המושב הציגו 5 יזמים את המיזמים שלהם, וקיבלו משוב מאסטורה מודנה, מנכ"ל ושותף מייסד של קרן טרה, ואייל מילר, מנכ"ל Samsung Next. בין המיזמים שהציגו במסלול היה GreenQ שהציג פתרון לייעול מערך איסוף הזבל בערים באמצעות התקנת סנסורים על משאיות הזבל (במקום על הפחים) וניתוח המידע המתקבל. לדברי שלומי אשכנזי, מנכ"ל החברה, המודל של החברה המיושם במספר ערים בישראל, ארה"ב ואירופה מאפשר לחסוך בהוצאות הפעלת המשאיות, לשפר את השירות לתושבים ועוד.

מיזם אחר הוא Tbus שהציג היזם גלעד ישראלי. החברה פיתחה מערכת המאפשרת לנוסעי אוטובוס לחלוק מונית ובכך לקצר את משך הנסיעה בעלות נמוכה ביחס לרכב פרטי, והיא מיושמת באופן מצומצם בינתיים בין צור הדסה לירושלים.

SafeCue, אותה הציג עופר סנדלר מפתחת מערכת בטיחות המותקנת בכלי רכב המאותת להולכי הרגל אם בטוח להם לחצות את הכביש בהתקרב כלי הרכב כדי למנוע פערי ציפיות. המערכת מבוססת על אלגוריתם המנתח את התנהגות הרכב והנהג. לדברי סנדלר הם פונים כיום בעיקר לציי רכב גדולים שמעוניינים לצמצם פגיעה בהולכי רגל ולשפר את תדמיתם.

בתחום הרפואי הציגו שני מיזמים בשלים יחסית. Optical Imaging פיתחה מערכת שמשרתת רופאי עיניים: לדברי מנכ"ל החברה שגיא ראובן החידוש הוא שבמקום להראות תמונה סטטית של רשתית העין, כפי שמאפשרים המכשירים כיום, המערכת מצלמת את הרשתית מספר רב של פעמים ובעזרת דימות רפואי יוצרת דימוי ויזואלי של העין המאפשר אבחון מוקדם של מחלות הגורמות לעיוורון.

את אחד המיזמים המרשימים הציג רן פוליאקין, סמנכ"ל האסטרטגיה של Nanox, שהציג פתרון טכנולוגי שמשמעות המימוש שלו הוא המצאה מחדש של בדיקת הרנטגן. הטכנולוגיה פורצת הדרך של החברה פועלת בתחום ההדמיה הרפואית כאשר שבבי סיליקון קטנים - שפותחו במקור לטלוויזיות LED על ידי סוני -וכוללים מאות מיליוני ננו-מבנים שמהם מפיקים את האלקטרונים המחליפים את הטכנולוגיה הוותיקה ועתירת הקרינה. התוצאה היא הדמיה לא-פולשנית, בטוחה בהרבה בשל צמצום משך החשיפה לקרינה, ועם דיאגנוסטיקה משופרת ומדויקת בהשוואה לפתרונות הקיימים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker