שלושה אתרי קודי ייסגרו - והמפעילים ישלמו קנס של עשרות אלפי שקלים

האתרים נסגרו במסגרת הסכם פשרה עם ארגון זיר"ה, ובעליהם ייאלצו לפצות את הארגון

רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קייל מקלכלן (מימין) ב"טווין פיקס"
מתוך הסדרה "טווין פיקס"צילום: Suzanne Tenner/SHOWTIME / yes

שבוע לאחר שארגון זיר"ה הגיש בקשה לצווי מניעה נגד אתרים שהפיצו תכנים פיראטיים באמצעות תוכנת Kodi, ייסגרו שלושה מהם בהסכם פשרה בין הצדדים. ההסכם, שהושג ביום חמישי שעבר, קיבל תוקף של פסק דין, ובמסגרתו נקבע כי בעלי האתרים abeksis.com ,kodiwizardil.net ו-kodi-senyor.co.il ישלמו לזיר"ה פיצוי בגובה עשרות אלפי שקלים. אם יפרו את תנאי ההסכם, ייאלצו בעלי האתרים לשלם קנס בגובה 100 אלף שקלים.

בבקשתו נגד האתרים ייצג ארגון זיר"ה (זכויות יוצרים ברשת) את יונייטד קינג, yes ,HOT, קשת ורשת - בעלות זכויות היוצרים החוקיות על תוכני הווידאו שמוזרמים באופן פיראטי לרשת. זיר"ה הגיש את צווי המניעה נגד שני נתבעים נוספים שנמצא כי הפיצו תוכנות קודי לא חוקיות - אך טרם הושגה עמם פשרה, וההליך המשפטי נגדם בבית המשפט המחוזי נמשך. 

ארגון זיר"ה נלחם כבר מספר שנים בהפצת פיראטית של תוכני וידאו ומוסיקה ברשת. כך הצליח בעבר הארגון לסגור את אתר "סדרות", אף שכרגע נראה כי האתר מחליף תדיר כתובות אינטרנט בעלות שם דומה, וממשיך לפעול. קודי היא תוכנת קוד פתוח חוקית, שניתן להוריד ולהתקין על כל מחשב או טאבלט בחינם. היא מארגנת את התכנים בפורמט נוח לשימוש, ודומה לזה של חבילות ערוצים. ארגון זיר"ה נלחם בהפצה הלא חוקית של התוספים וההרחבות לתוכנה, שמזרימים תכנים לגולשים באופן פיראטי.

מארגון זיר"ה נמסר "כל יוצר ואיש מקצוע העובד בתעשייה יכול לראות בתוצאה זו כשומרת על פרנסתו, ומשמרת את מקום העבודה שלו ושל עשרות אלפי משפחות. זהו עוד ניצחון במאבק מול התוכן הפיראטי ברשת האינטרנט, ובשמירה על היוצרים והתוכן הישראלי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker