סנדיסק ישראל עומדת לפטר כ-40 עובדים - קיצוץ של 7% מכח האדם של החברה

אמש הועבר חוזר מנכ"ל בחברת סנדיסק בנושא הפיטורים הגורס כי הקיצוצים נובעים כתוצאה מאיחוד יחידות בחברה ועלייה בהוצאות ■ סנדיסק נסחרת כיום לפי שווי שוק של כ-6 מיליארד דולר ■ ההכנסות ב-2007 הסתכמו ב-3.8 מיליארד דולר לעומת 3.25 מיליארד דולר אשתקד

גיא גרימלנד
גיא גרימלנד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גיא גרימלנד
גיא גרימלנד

גל הפיטורים בחברות היי-טק ישראליות לא נפסק - סנדיסק ישראל תפטר 40 מעובדיה, זאת בניגוד להערכה קודמת כי תפטר כ-150 עובדים. ל-TheMarker נודע כי אמש הועבר חוזר מנכ"ל בין מספר בעלי תפקידים בחברה המציין כי החברה מתכננת לפטר עובדים בשל איחוד יחידות בחברה ועלייה בהוצאותיה. עוד עולה מחוזר המנכ"ל כי פיטורים אלו הם חלק מקיצוץ בסנדיסק העולמית במהלכם תפטר החברה 5% מעובדיה. בסנדיסק ישראל מועסקים כ-700 איש והיא מנוהלת על ידי דנה גרוס. החברה מעסיקה בעולם כ-3,000 איש.

סנדיסק דיווחה על תוצאות טובות ברבעון הראשון של 2008: ההכנסות עלו ב-8% מ-768 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד ל-850 מיליון דולר ברבעון הנוכחי, והרווח נקי עמד על 18 מיליון דולר או 8 סנט למניה לעומת הפסד של 575 אלף דולר ברבעון המקביל בשנה החולפת.

עם זאת, האתר מרקט וואטץ' מדווח כי האנליסטים מ-FactSet Research חזו כי סנדיסק תדווח על הכנסות בהיקף של 810.5 מיליון דולר, 28 סנט למניה. הררי ציין בהודעת החברה, כי התוצאות הכספיות הטובות הובלו על ידי מכירות חזקות של נגני MP3 סאנסה, כמו גם ממכירות של מכשירי מובייל ומכשירי GPS.

למרות זאת הבהיר הררי כי התמחור ברבעון היה "מאתגר" בשל עודף היצע שהשפיע על הרווח הגולמי. עוד ציין הררי כי הרווח הגולמי יושפע גם ברבעון השני.

סנדיסק היא ממציאת כרטיסי זכרון הפלאש. החברה נוסדה על ידי הישראלי אלי הררי ובסיס החברה ממוקם בסאניווייל, קליפורניה. מרכז הפיתוח של סנדיסק בישראל הוקם בדצמבר 1996, באזור התעשייה שבתפן. בנוסף, יש לחברה מרכז גדול בכפר סבא ומרכז פיתוח בעומר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker