ברגישות, בנחישות, ביעילות - על "Norton 360"

סימנטק הוציאה לשוק לפני חודשים אחדים חבילת אבטחה משופרת "Norton 360"; החבילה כוללת את כל מה שצריך כדי להרגיש בטוחים, כמעט ללא התערבות של המשתמשים

רונית רוקאס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אחרי שנים של שימוש יתר בנורטון והתעלמות מרוב התוכנות האחרות הקיימות בשוק, נהפכה תוכנת האנטי וירוס של חברת סימנטק מוקצה, כמעט מוחרמת. בכל פעם ששמה מוזכר, שובל של תגובות מתריע על כובד התוכנה והעומס שהיא גורמת למחשב.

החבילה כוללת (כמעט) כל מה שצריך כדי להרגיש בטוחים, בלי שייווצר עומס מיותר על המחשב וכמעט ללא התערבות של המשתמשים. סבתא בהחלט תודה לכם אם תעמדו במחיר התוכנה (400 שקל לשלושה מחשבים) ותתקינו אותה למענה.

מה החבילה כוללת? אנטי וירוס יעיל ולא מנדנד שפשוט עושה את העבודה ואנטי ספייוור לזיהוי רוגלות והשמדתן - שתי התוכנות העיקריות בחבילת האבטחה עברו שדרוג בעזרת מערכת SONAR (Symantec Online Network for Advanced Response) שמנתחת התנהגות חשודה ובודקת אותה בזמן אמת.

החבילה כוללת גם פיירוול, הגנה מפני פישינג (הונאה מקוונת), זיהוי סיסמאות לא בטוחות לשימוש, ואפילו כלים לשיפור ביצועי המחשב כמו מחיקת קבצים זמניים, איחוי דיסק וכלי גיבוי ושחזור. לצורכי גיבוי, התוכנה מספקת 2 ג'יגה-בייט לאחסון ברשת.

הגיבוי הוא החלק היחיד שבו נדרשת התערבות מורכבת קצת יותר, שכן צריך לבחור מה יש לגבות והיכן - ברשת, על גבי הכונן הקשיח או בדיסק. הגיבוי הראשוני נמשך שעות ארוכות, ולכן כדאי לבצע אותו בלילה, כשישנים.

בנוסף, אפשר להוריד מאתר החברה סינון ספאם ותוכנה לאבטחת הורים שמאפשרת לסנן את האתרים שבהם גולשים הילדים (לחלונות ויסטה יש תוכנה משופרת המתפקדת כצנזור יעיל יותר).

למרות פעולותיה המרובות, רוב הזמן "נורטון 360" בלתי מורגשת, ורק לעתים רחוקות מתבקשת פעולה אקטיווית מצד המשתמשים. על פי "PC Magazine", שהעניק לתוכנה את אות בחירת העורכים, היא "פועלת ברקע, סורקת, מתקנת, מכוונת, משפרת ומגבה בכל פעם שהמחשב אינו תפוס... אם נוגעים במקלדת או בעכבר בזמן שהיא עובדת, היא תחזור במהרה אל בין הצללים". התוכנה פועלת עם חלונות XP וויסטה בלבד, וגובה 300 מגה-בייט מהדיסק הקשיח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker