הסטארט אפ adap.tv זוכה להשקעה של 10 מיליון דולר מג'מיני ורדפוינט ונצ'רס

adap.tv מאפשר להתאים פרסומות בקטעי וידיאו לפי עניין הצופים; אמיר אשכנזי המייסד היה ממקימי שופינג.קום

גיא גרימלנד
גיא גרימלנד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גיא גרימלנד
גיא גרימלנד

אתרי הווידיאו נמצאים בשנה האחרונה בדילמה לא פשוטה. מצד אחד, חל גידול אדיר בכל הקשור לצריכת תכני וידיאו ברשת. מצד שני, המונטיזציה של תחום זה נמצאת בחיתולים ולא ברור איך מייצרים הכנסות משמעותיות.

לנישה הזו נכנסת חברת הסטארט אפ הישראלית adap.tv, שגייסה 10 מיליון דולר מקרנות ההון סיכון ג'מיני ורדפוינט ונצ'רס. ג'מיני השקיעה בעבר ב-adap.tv במסגרת תוכנית הסיד שלה והיתה מעורבת בתהליך הקמת החברה.

איך בעצם פועלת הטכנולוגיה של adap.tv? הטכנולוגיה יודעת לזהות ולאפיין את קטעי הווידיאו (לפי טקסטים או סאונד וסוג התוכן). הטכנולוגיה מחברת לה פרסומת מתאימה שצפה לצד קטע וידיאו בעיתוי המתאים.

אם למשל צפיתם בטריילר של הסרט ספיידרמן 3, יופיע במהלכו באנר צף בתחתית קטע וידיאו שימליץ לצופים לרכוש מוצרים הנוגעים לסרט ספיידרמן 3 באמזון.

אמיר אשכנזי הוא המייסד של adap.tv. אשכנזי הקים עם נחום שרפמן את אתר השוואת המחירים שופינג.קום, שנמכר ב-2005 לחברת eBay תמורת 620 מיליון דולר. אשכנזי מספר ל-TheMarker כי המערכת הטכנולוגית שהחברה פיתחה מאפשרת לבדוק את ההיענות של הצופים לפרסומות, ובהתאם להתאים מוצרים שונים לקטעי וידיאו.

אם הפרסומת למוצר מסוים שנועד לקדם את הסרט ספיידרמן 3 לא צלחה, המערכת תחליף פרסומת. הכל במטרה להביא לאופטימיזציה של מספר הלחיצות יחסית לכמות ההופעות של הפרסומות באתר הווידיאו.

"מה שמיוחד בפלטפורמה שפיתחנו היא האינטראקטיוויות. הפידבק מאפשר לנו לעקוב אחר האפקטיוויות של פרסומת מסוימת על גבי וידיאו. בשונה מפרסומות בעולם הטלוויזיה, כאן ניתן לקשור פרסום לווידיאו, למדוד את הביצועים שלו ולשפר בזמן אמת את הפרסומת", מסביר אשכנזי.

"פרסומות מהסוג שאנו מציעים פחות מפריעות לצופים וגם יותר רלוונטיות עבורם", מסביר אשכנזי את היתרונות במערכת שפיתח.

ל-adap.tv יש כבר מכירות, אולם אשכנזי מסרב לנקוב במספרים כלשהם. החברה יצאה בשיתוף פעולה עם חברת מטהקפה המציגה קטעי וידיאו לפני כחודש, וחתמה על הסכמים עם אמזון ושופינג.קום לשילוב המוצרים שלהם בקטעי וידיאו.

המודל העסקי מבוסס על יצירת שיתופי פעולה עם אתרי וידיאו ומפרסמים. האחרונים משלמים עבור כל קליק וההכנסות נחלקות עם אתרי הווידיאו ועם-adap.tv. החברה עובדת בשלב זה רק עם תוכן שלאתרי וידיאו יש זכויות חוקים עליו.

אשכנזי מציין כי טכנולוגיות של חברות מתחרות מציעות פרסומות שצפות לצד קטע וידיאו. "כמה חברות מציעות פרסומות צפות בקטעי וידיאו, אך השוני ביניהן לבינינו הוא ביכולת ללמוד ולהתאים את הפרסומות לקטעי וידיאו. אני מאמין שיהיו עוד שחקנים שינסו לעשות דברים דומים, אבל יש כאן אתגר טכנולוגי משמעותי. אני מרגיש שיש לנו עוד לאן להתרחב ולגדול".

דני כהן, שותף בג'מיני, סיפר כי מטרת הגיוס הנוכחי הוא לאפשר לחברה לגדול כמה שיותר מהר. "אנו מעוניינים שהחברה תפעל בצורה אגרסיווית ותגדל כמה שיותר מהר. לחברה יש את המוצרים הנכונים ונוצרה כאן הזדמנות מתאימה לגדילה. הגיוס יאפשר לגייס את האנשים הנכונים ולהגביר את קצב הפיתוח שיאפשר לחברה ליטול את ההובלה בשוק".

אשכנזי ציין כי יש אפשרות ש-adap.tv תצליח כמו שופינג.קום. "לא יהיה קל לשכפל את ההצלחה של שופינג.קום, מדובר בחסם גבוה, אבל אני מאמין שנעשה את זה".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker